روش ایده آل وصحیح شستن قلم موهای آرایشی


هنگام آرایش کردن، بدون شک بیشترین استفاده را از انواع قلم موهای آرایشی داریم. از این قلم‌های آرایشی برای رژ گونه زدن، سایه چشم زدن، کانتور کردن، پخش کردن کرم پودر روی صورت و موارد اینچنینی استفاده می‌کنیم. بنابراین تمیز بودن این قلم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که با پوست در ارتباط است و همیشه مقداری از مواد آرایشی در لابه لای آن باقی می‌ماند که می‌تواند فضای ایده‌آلی برای رشد باکتری‌ها ایجاد کند.

گاهی اوقات برخی از مشکلات پوستی در اثر استفاده از قلم موهای آرایشی است که به خوبی تمیز نشده‌اند. بنابراین شستن قلم موهای آرایشی از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه با روش صحیح شستن قلم موهای آرایشی آشنا خواهید شد.

هر چند وقت یکبار باید نسبت به شستن قلم موهای آرایشی اقدام کنیم؟

اول از همه این سوال پیش می‌آید که چه زمانی باید قلم‌های آرایشی را بشوییم؟ پاسخ این سوال بستگی به نوع مصرف شما دارد. بهتر است قلم موهای آرایشی که به پوست صورتتان می‌زنید و مواد چرب همانند کرم پودر یا کانسیلر را در خود نگه می‌دارند را هفته‌ای یکبار بشویید. این قلم موهای آرایشی به طور مستقیم با پوست در ارتباط هستند و چربی زیادی را در خود نگه می‌دارند، بخصوص اگر هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنید. پس هر چه تمیزتر باشد بهتر است.

قلم‌های آرایشی که با آن محصولات پودری همانند سایه چشم را می‌زنید بهتر است در ماه دوبار شسته شوند.  شستن قلم مو‌های آرایشی به شما کمک می‌کند نه تنها آرایش بهتری داشته باشید بلکه از پوستتان نیز در برابر جوش زدن ناشی از چربی قلم و آلوده بودن آن، محافظت کنید. اما در نظر داشته باشید این فقط قلم‌های آرایشی نیستند که باید شسته شوند بلکه اسفنج‌هایی که برای آرایش از آن‌ها استفاده می‌کنید نیز باید از همین قانون پیروی کنند.

روش شستن قلم موهای آرایشی

با این هفت قدم به راحتی می‌توانید شستن قلم موهای آرایشی را بدون هیچ مشکلی انجام دهید.
قلم موهای آرایشی را زیر آب ولرم بگیرید. بسیار مهم است که سر قلم مو را زیر آب بگیرید که خیس شود.
مقدار صابون مایع یا تمیزکننده قلم موی آرایشی را کف دستتان بریزید.

به آرامی قلم مو را به روی مایع کف دستتان بکشید.

یک روش شستن قلم موهای آرایشی ماساژ دادن آن به روی محلول آب و مایع دستشویی در کف دست است.
می‌توانید در یک لیوان مقدار کمی آب بریزید و مایع شوینده قلم مو یا شامپو بچه را در آن بریزید و به جای اینکه قلم موها را به کف دستتان بکشید به داخل این ظرف قرار دهید و از این طریق نسبت به شستن قلم موهای آرایشی خود اقدام کنید.
سپس دوباره موهای آن را زیر آب بگیرید و به آرامی مواد باقی مانده در آن را پاک کنید.

در این مرحله باید آب باقیمانده در موهای قلم آرایشی را خارج کنید. بنابراین موهای قلم را کمی فشار دهید و با یک حوله به آرامی سعی کنید خیسی باقی مانده در آن را بگیرید.

با دستتان کمی به قلم مو شکل دهید تا حالت خود را از دست ندهد.

در مرحله آخر باید بگذارید قلم مو خشک شود. برای اینکار باید آن را به صورت خوابیده به روی یک حوله قرار دهید. برای اینکه به خوبی هوا لا به لای موهای قلم مو شود بهتر است کامل روی سطح قرار نگیرید و کمی بالاتر از حوله باشد. بنابراین می‌توانید یه وسیله کوچک مسطح زیر آن قرار دهید که بتواند آن را کمی بالاتر از سطح زمین قرار دهد.

بهتر است قلم موی خیس به روی حوله یا سطح زمین نچسبد، باید کمی آزاد قرار بگیرد تا به خوبی خشک شود.
قرار دادن قلم موی شسته شده و خیس به شکل عمودی کار اشتباهی است. این کار موجب می‌شود آب به جای اینکه از لابه لای موهای قلم خارج شود به چسب آن نفوذ کرده موجب سس شدن و جدا شدن موها از قلم شود.
نکته: در نظر داشته باشید شستن قلم موی آرایشی در لباسشویی یا ماشین ظرفشویی امکان پذیر نیست چرا که حرارت موجود در فضای این ماشین‌های شستشو موجب جدا شدن موها از قلم می‌شود.

دانستن این نکته که باکتری‌ها و قارچ‌ها در محیط‌های چرب و مرطوب زودتر رشد می‌کنند به شما این آگاهی را می‌دهد که باید هرچه زودتر نسبت به تمیزکردن و شستن قلم موهای آرایشی خود، بخصوص آن‌هایی که برای کرم پودر زدن یا محصولات چرب دیگر استفاده می‌کنید، اقدام کنید. برای اینکه از پوست صورتتان در برابر آلودگی و بوجود آمدن مشکلاتی نظیر جوش زدن یا چروک افتادن جلوگیری کنید بهتر است در هفته حداقل یک یا دوبار قلم‌های آرایشی خود را با دستمال مرطوب تمیز کنید. مرتب سازی لوازم آرایشی نیز به شما کمک می‌کند از قلم‌موهای آرایشی خود بهتر مراقبت کنید و از آلوده شدن آن‌ها در اثر قرار گرفتن در معرض سایر لوازم آرایشی جلوگیری کند.

تهیه و تنظیم:هیئت علمی و تحریریه صدف

منابع:

www.tebyan.net

کاشت موکاشت ابروکاشت ریشکاشت سبیل پیوند موی طبیعی پیوند ابرو طبیعیکاشت مو با تراکم باال کاشت مو بدون خط رویش کاشت مو بدون جراحیکاشت مواقساطیکاشت موبا روش نوین امریکاییکاشت ابروبا طراحی دلخواه جلوگیری از ریزش موتقویت موتزریق PRPمزوتراپی موکاشت مو با ضمانتنامه کتبیSUTFITFUT کاشت مو ترکیبیجراحی بلفاروپالستیجراحی پلکرفع افتادگی پلک باالرفع پف زیر چشمتزریق چربیتزریق چربی صورت تزریق چربی سینهتزریق چربی باسنتزریق چربی ساق پاابدومینوابدومینوپالستیلیپوماتیکپیکرتراشیبرطرف کردن ترک های شکمیچال گونهلیفت لبسانترال لبلیفت صورتجراحی غبغبجراحیکیستکیست چربیبیوپسیبیوپسی صورتلیپوساکشنجوانسازی صورتجوانسازی دستجوانسازی گردنلیزر جوانسازیجوانسازی با هایفوجوانسازی با HIFUجوانسازی صورت با هایفوجوانسازی گردن با هایفوجوانسازی صورت و گردنجوانسازی با ار اف جوانسازی با RF RF ار اف فرکشنال لیزر ار اف فرکشناللیزر ای پی ال لیزر IPL برطرف کردن جای جوش برطرف کردن منافذ پوست برطرف کردن سیاهی دور چشم رفع گودی زیر چشم جوانسازی با پاکسازیپاکسازیپاکسازی با دستگاه میکرودرم میکرونیدلینگرفع جای جوشاسکن پوست انالیز پوست ابرسانی پوستلیفتینگ پیلینگ میکرودرم ابریژنماسکدرمان با لیزر لیزرهای درمانیلیزر CO2 لیزر اربیوم کرایوکربوکسی تراپیبرطرف کردن ترک های شکمی رفع ترک های بارداریبرطرف کردن جای بخیهدرمان پسوریاسدرمان بیماری صدفرفع واریسرفع سلولیت لیزر موهای زائدلیزر کل بدن لیزر فول بادیلیزر دست کامل لیزر پا کامللیزر ساق پالیزر ران پالیزر بیکینیلیزر صورت لیزر پشت لبلیزر چانهلیزر گونه لیزر باسنلیزر زیر بغل پکیج طالیی لیزر پکیج نقره ای لیزرپکیج برنزیلیزر نیم تنه جلولیزرنیم تنه پشتلیزر کنداللیزر الکس لیزر الکساندرایتلیزر ساینوشورلیزر با دستگاههای امریکاییلیزر اندیگ -elite CYNOSURENDYAG-APOGEEلیزرهای زیبایی پاک کردن تاتوتتولیزر کیوسوییچSWITCH-Q پاک کردن تتو با موادبرداشت خال برداشت کک و مک برداشت زگیلدرمان اکنهدرمان ضایعات عروقیدرمان اسکاررفع کک و مکCO2FRACTIONAL قوام پوستزواید گوشتیتزریق تزریق بوتاکسبوتاکس بوتاکس مسپورت بوتاکس دیسپورت بوتاکس نورونوکسبوتاکس زئومینرفع چین و چروک چین و چروک دور چشمخط اخمرفع تعریق زیر بغلرفع تعریق کف دست تزریق ژلتزریق ژل لبفرم دهی لبخط خندهبرجسته سازی لبزاویه سازی صورتزاویه سازی فکبرجسته سازی گونهژل ژوویدرم ژل پرفکتالیفت نخماساژ ماساژ تراپیدمودکسالغری چاقی تناسب اندامتغذیهتغذیه ورزشیرژیمرژیم درمانیدستگاه انالیز بدنتخت ماساژ میگان تناسب اندام موضعیالغری موضعیanalysis bodyتری اکتیوLPGال پی جی کرایوکویتیشنCAVITATIONمزو الغریفیتنسTRIACTIVEکاهش سایزکاهش وزنافزایش وزن وام –قسطی- بیمه- بیمه SOS – بیمه ایرانارزانتخفیفرایگان

جهت مشاهده پورتال کلینیک صدف، اینجا ( کلیک )پورتال کلینیک صدف
www.sadaf.clinic
کنید.

جهت مشاهده وب سایت صدف کوزمتیک، اینجا ( کلیک )وب سایت صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
کنید.

www.sadaf.clinic

www.sadafcosmetic.ir

https://www.instagram.com/sadaf.clinic Insta-iCon-450x450

برچسب‌ها:, ,

(رتبه ای داده نشده)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک مطالب