رازهای داشتن پوست جوان، زیبا و شفاف


پوستی جوان و سرحال، نمایانگر ذهنی جوان و شاداب است. خیلی‌ها تلاش می‌کنند تا با پول خرج کردن و روتین‌های مراقبت از زیبایی بیهوده زیبایی بدست بیاورند، در حالیکه راز اصلی داشتن پوستی جوان و با طراوت خیلی هم ارزان است!

در حالیکه نتایجی که از برنامه‌های مراقبت از زیبایی و مواد شیمیایی دریافت می‌کنید تاثیر کوتاه مدتی دارند، زیبایی که بواسطه‌ی رعایت یک سبک زندگی خوب بدست می‌آورید، همیشه باقی خواهد ماند. این نکات را رعایت کنید تا علائم پیری را از خود دور کرده و برای ظاهرتان معجزه بیافرینید.

از شستشوی پوست گرفته تا غذا خوردنتان، کوچک‌ترین چیزها می‌توانند تغییرات بزرگی ایجاد کنند. پس بخوانید و یاد بگیرید. با این رازهای ساده به تازه کردن پوستتان سلام کنید، پوستتان را مرطوب نگاه دارید و از آسیب‌های پوستی خلاص شوید.

۱٫  مراقب آفتاب سوزان باشید

آسیبی که آفتاب می‌تواند بر پوست شما وارد کند، در طول زمان اتفاق خواهد افتاد، اما پابرجا خواهد ماند. جدای از لک‌های قهوه‌ای، قرمزی، دمل، خشکی، لک و پیس، و سوختگی، آفتاب باعث خواهد شد تا پوستتان چروکیده و سالخورده شود.

هنگامی که چین و چروک‌ها پدیدار شوند، دیگر خلاص شدن از دست آنها ساده نیست. ازینرو پیشگیری بهتر از درمان است. تا آنجا که ممکن است در وسط ظهر از خورشید دوری کنید، یعنی دقیقا زمانی که در گرم‌ترین زمان روز قرار داریم.

اگر ناچار به ترک منزل یا محل کارتان هستید، یک روسری یا چتر همراه خود داشته باشید تا صورتتان را پوشش دهید. همچنین مطمئن شوید که هر باری از خانه بیرون می‌روید، به مقدار مناسب کرم ضد آفتاب استفاده کرده اید، صرفنظر از اینکه هوا آفتابی باشد یا نباشد.

همچنین بخوانید: توصیه‌هایی ساده برای محافظت در برابر نور آفتاب

۲٫  برای روتین‌های مراقبت از پوست شبانه سرمایه گذاری کنید

معمولا به این محصولات، کرم شب می‌گویند. متخصصان پوست می‌گویند زمانی که در خواب هستید، بهترین زمان برای استفاده از کرم هاست، چرا که وقفه‌ای در عملکردشان ایجاد نمی‌شود و بهترین بازخورد را دارند.

با یک متخصص پوست خوب صحبت کنید و برای پوستتان یک کرم شب خوب پیدا کنید تا هنگامی که خوابید پوستتان را مرطوب و صاف کند. بدین ترتیب خیالتان راحت خواهد بود که رطوبت در پوستتان حفظ شده و از سالخوردگی جلوگیری خواهد شد.

همچنین بخوانید: ۵ ترفند ساده شبانه برای بیدار شدن با پوستی درخشان

۳٫  سلول‌های خشک پوستتان را رویه سایی کنید

کارها و بکش و مکش‌های روزانه‌ی ما، معمولا باعث خشکی، پوسته پوسته شدن و سالخوردگی پوستتان می‌شود. یکاسکراب خوب، راه حلی عالی برای این مشکل است. پس حداقل سه بار در هفته از یک اسکراب خوب استفاده کنید تا تمام سلول‌های مرده‌ی پوستتان را کنار بزنید.

از آنجایی که سلول‌های کهنه و مرده‌ی پوستتان کنار زده می‌شوند، برای سلول‌های تر و تازه و جدید جا باز می‌شود، بنابراین پوستتان زیبا و درخشان جلوه خواهد کرد.

۴٫  قبل از مصرف شیرینی جات سه باره فکر کنید

هرچند که یک دسر خوشمزه پس از ناهار یا شام، واقعا لذت بخش است، اما اگر برایتان تبدیل به عادت شود، در طولانی مدت برای پوستتان مضر و دردآور خواهد بود. هنگامی که شکر در بدن شما تجزیه و به جریان خون وارد می‌شود، با مولکول‌های پروتئینی ترکیب شده و کیفیت کلاژن و الاستین را در بدن شما می‌کاهد.

این اتفاق باعث خواهد شد تا پوستتان حالت افتاده به خود بگیرد و به مرور چروک شود و شما را به سمت مسیری هولناک سوق دهد. بنابراین خیلی خوب است که هیچگاه در خوردن شیرینی افراط نکنید، و از طرفی هم تلاش کنید تا در مصرف غذاهای شیرین تا آنجا که می توانید محدودیت ایجاد کنید.

۵٫  در حد افراط آب بنوشید

هیچوقت خودتان را از نوشیدنی‌های سالم محروم نکنید. کاملا واضح است که آب برای بدنتان ضروری است، آب ساده‌ترین راه برای بدست آوردن پوستی زیبا است. حدود ۷۰ درصد بدن شما را آب تشکیل داده، از اینرو اگر به اندازه‌ی کافی آب مصرف نکنید، یک خطر بزرگ برای پوستتان بوجود خواهد آمد.

همیشه یک بطری آب با خودتان به همراه داشته باشید. همانطور که می‌دانید هشت تا ده لیوان آب در روز، حداقل نیاز شما به آب است. در عوض نوشیدنی‌های گازدار یا نوشابه، به سراغ انواع آبمیوه یا آب نارگیل بروید.

همچنین تا آنجا که می‌توانید باید از نوشیدنی‌های الکلی هم دوری کنید. نوشیدنی‌های گازدار شیمیایی و آنهایی که الکلی هستند، در پوستتان ایجاد سمومی کرده که باعث سریع سالخورده شدن پوست می‌شوند. همچنین سیگار کشیدن هم باعث خواهد شد تا در طول زمان پوستتان چروک برداشته و بافت طبیعی‌اش را از دست بدهد.

۶٫  هنگام پرواز، شاخک هایتان بوق می‌زند؟

هنگام پرواز نسبت به زمانی که روی زمین قرار دارید، به خورشید نزدیک ترید. بعنوان مثال آنطور که مشاهده شده تعداد زیادی از خلبانان و مهمانداران هواپیماها بیشتر مستعد سرطان پوست هستند، تنها بخاطر اینکه در اغلب اوقات بیشتر از دیگران نزدیک به خورشید هستند.

ازینرو به آن دسته از افرادی که به طور منظم پرواز می‌کنند، توصیه می‌کنیم که کنار پنجره ننشینند تا پوستشان در معرض نور خورشید نباشد. اما اگر در کنار پنجره نشستید، پرده‌ی آنرا پایین بکشید. همچنین بدون اینکه ضد آفتاب مالیده باشید سوار هواپیما نشوید.

۷٫  شاد باشید، زیبایی پشت بندش خواهد آمد

اصلا مهم نیست که چقدر به خودتان برسید و چقدر محصولات زیبایی استفاده کنید، اگر از درون شاد و سرحال نباشید قطعا در چهره‌تان منعکس خواهد شد. یک فرد شادتر معمولا بیشتر عمر می‌کند. اصلا به همین دلیل مشاورین و کلوب‌های کمدی و خنده پر طرفدارند.

این موضوع از نظر علمی هم به اثبات رسیده است که استرس یا اضطراب طولانی مدت، باعث ایجاد جوش یا حتی چین و چروک خواهند شد. چنین روحیاتی بصورت خودکار باعث خواهند شد تا پیرتر از آنچه هستید بنظر برسید.

همچنین استرس داشتن، با بی خوابی هم همراه خواهد بود، در نتیجه ی بی‌خوابی هم پوستتان خسته و بی رنگ رو خواهد شد و زیر چشمانتان گود خواهد افتاد. بنابراین خودتان را از مشکل دور نگاه دارید، شاد باشید، زیبا باشید، و برای همیشه جوان بمانید!

تهیه و تنظیم: هیئت علمی و تحریریه صدف

منابع:

 www.majalesalamat.com

درمان آسیب های پوستی با میکرونیدلینگ از بین بردن چروک های پوستی با میکرونیدلینگبازسازی طبیعی پوست با میکرونیدلینگ کاربردهای میکرونیدلینگدرمان پیری زودرس پوست برطرف کردن جای زخم و آثار جراحترفع آثار کشیدگی پوستدرمان ضایعات رنگدانه ای پوست رفع لکه های پیریرفع آکنه پوستیدرمان ریزش مورفع منافذ باز پوست بازسازی بافت آسیب دیده پوسترفع چین و چروک گردن رفع چین و چروک بالای سینهرفع چین و چروک شانه هارفع چین و چروک بازوها رفع چین و چروک دست ها رفع چین و چروک پاهارفع چین و چروک شکم رفع چین و چروک کمر رفع آفتاب سوختگی از بین بردن قرمزی پوست درمان سریع جوش صورت از بین بردن سریع جوش های زیرپوستی درمان جای جوش صورت درمان قطعی منافذ باز پوست صورت درمان پوست پرتقالی بستن دائم منافذ پوست مزایای میکرونیدلینگ ترمیم پوست قیمت میکرونیدلینگ صورت میکرونیدلینگ برای جای جوش میکرونیدلینگ ابرو مزوتراپی لاغری موضعی با مزوتراپی درمان ریزش مو با مزوتراپی جوانسازی پوست با مزوتراپی رفع ناهمواری های پوستی با مزوتراپی رفع غبغب با مزوتراپی رفع چاقی موضعی با مزوتراپی درمان چین و چروک با مزوتراپی مزایا و معایب مزوتراپی مزوتراپی مو مزوتراپی دور چشم مزوتراپی برای لک صورت آبرسانی قوی پوست بهترین آبرسان طبیعی پوست پاکسازی حرفه ای پوست فواید پاکسازی پوست صورت قیمت پاکسازی پوست صورت پاکسازی پوست چرب عوارض پاکسازی پوست پاکسازی پوست با میکرودرم میکرودرم برای جای جوش هزینه میکرودرم فواید طب سوزنی خطرات طب سوزنی عوارض طب سوزنی طب سوزنی برای لاغری شکم هزینه طب سوزنی درمان چاقی دور کمر با طب سوزنی کاهش وزن با طب سوزنی درمان تهوع با طب سوزنی درمان سردرد با طب سوزنی درمان فیبرومیالژی با طب سوزنی کاهش درد زایمان با طب سوزنی درمان کمردرد با طب سوزنی رفع درد قاعدگی با طب سوزنی درمان میگرن با طب سوزنی درمان آرتروز با طب سوزنی درمان دندان درد با طب سوزنی درمان درد آرنج با طب سوزنی درمان جراحت ها با طب سوزنی درمان اختلالات خواب با طب سوزنی رفع اضطراب و افسردگی با طب سوزنی جوانسازی پوست با طب سوزنی کوچک کردن شکم بعد از زایمان با طب سوزنی مزایای طب سوزنی فریز زگیل به روش کراپو درمان زگیل تناسلی به روش کرایو از بین بردن زگیل به روش کراپو درمان زگیل کف پا به روش کراپو درمان زگیل دست به روش کراپو درمان زگیل صورت به روش کراپو درمان زگیل مقعدی به روش کراپو هتلینگ مسافرین داخلی و خارجی و دارنده مجوز رسمی وزارت بهداشت سامانه آنلاین و سیستم هوشمند تعیین وقت اینترنتی

جهت مشاهده پورتال کلینیک صدف، اینجا ( کلیک )پورتال کلینیک صدف
www.sadaf.clinic
کنید.

جهت مشاهده وب سایت صدف کوزمتیک، اینجا ( کلیک )وب سایت صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
کنید.

www.sadaf.clinic

www.sadafcosmetic.ir

https://www.instagram.com/sadaf.clinic Insta-iCon-450x450

برچسب‌ها:, , ,

(رتبه ای داده نشده)
Loading...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک مطالب