مزایای و انواع روش های کاشت مو


امروزه ریزش مو در سنین پایین تر نسبت به گذشته دیده می شود وافراد زیادی تمایل دارند تا منطقه بی مو یا کم موی سر خود را دوباره به شکل اول برگردانند اما برای کاشت مو، محدودیت هایی وجود دارد . روش های متنوع کاشت مو هر کدام مزایا ومعایب خود را دارد که بهتر است با متخصص درباره آن مشورت شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ،کاشت مو به جراحی گفته می شود که درآن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهداکننده به ناحیه درحال ریزش یا خالی شده برده می‌شود. می توان از این روش برای بازسازی ابرو، مژه و محاسن هم استفاده کرد. در هر پیاز مو یک تا ۴ رشته مو رشد می‌کند. امروزه در پیشرفته‌ترین روش‌های کاشت مو، پیاز مو را دست نخورده انتقال می‌دهند. نتیجه این کار ظاهر طبیعی تر موهای کاشته شده‌است.در ادامه به نکاتی درباره ریزش مو و مزایا روش های مختلف کاشت مو می پردازیم.

علل ریزش مو
یکی از اصلی‌ترین علت‌های ریزش مو چه در خانم‌ها و چه در آقایان، عوامل ارثی است.

کاشت مو چگونه تعریف می شود؟
با توجه به پیشرفت فناوری های علم پزشکی، راه درمان برای موهای از دست رفته کاشت مو است. این پیوند با کمک پیوند موی طبیعی در بخش های مختلفی همانند ابرو ، سر، ریش و حتی سبیل انجام می شود. کاشت مو جزو عمل های سرپایی است و بسته به شرایط فرد پیوند شده و شیوه جراحی به کار رفته، دوران نقاهت آن متفاوت است .

روش کاشت SUT 
کاشت مو SUT فرایندی است که در آن همانند روش های رایج جراحی، به جا ماندن اسکار، درد، تورم و درنهایت تراکم کم دیده نمی شود.

مزایا
این روش بدون بیهوشی و جراحی و توسط دستگاه مخصوصی انجام می شود و این قابلیت را دارد که نسبت به روش های دیگر، کاشت مو ۳ برابر بیشتر است. این روش توسط دستگاه انجام می شود اما نوع کاشت به صورت طبیعی است یعنی به صورت منظم و یک دست انجام نمی شود و مانند رویش موهای طبیعی، موها در پوست سر کاشته می شوند.

روش کاشت مو FIT
برای برداشتن ریشه های مو، ابتدا بی حسی تزریق می شود. زمانی که اثربی حسی شروع شد، ریشه های مو به وسیله سوزن های بسیار باریکی برداشته و به مناطقی که تراکم کمتری دارند منتقل می شود.

مزایا
دوره بازپروری این روش، بسیار کوتاه و معمولا” بین ۴ تا ۶ ماه خواهد بود. به دلیل دوره ریکاوری کوتاه بین ۲ تا ۳ روز، بسیاری از بیماران و پزشکان این روش را برای درمان انتخاب می‌کنند. این روش باید توسط متخصصان و پزشکان مجرب اعمال شود در غیراین صورت نتیجه مد نظر حاصل نخواهد شد.

روش کاشت FUT
این روش در اتاق عمل انجام می‌شود و با بیهوشی و خون‌ریزی همراه است. در این روش، ابتدا برشی نواری از پوست پشت سر به عرض ۲‌سانتی‌متر برداشته و سپس با قطعه‌قطعه کردن این برش از پوست، فولیکول‌های مو جدا و در منطقه پذیرنده کاشته می‌شود. به بیان دیگر، بعد از بریدن گرافت نواری مو، با استفاده از میکروسکوپ‌هایی، فولیکول‌های مو جدا می‌شود.

*مزایا
-طبیعی بودن محل کاشت مو
-ایجاد نشدن فرورفتگی یا برجستگی در پوست سر

نکته!
این روش ها برای افراد بین ۱۸ تا ۲۵‌سال توصیه نمی‌شود البته می‌توانند از این روش ها استفاده کنند و محدودیت خاصی وجود ندارد اما ممکن است در این سن چون ریزش موی آندروژنیک کامل نشده است، همچنان ادامه داشته باشد.

مراقبت‌های لازم بعد از کاشت مو
بعد از انجام عمل، پانسمانی روی سر بیمارگذاشته می شود تا از گرافت‌ها مراقبت کند.بعد از کاشت، ممکن است فرد دچار سردرد شود که این کاملا طبیعی است. برای همین با مشورت پزشک خود می‌توانید از داروهای مسکن استفاده کنید.تا بهبود کامل باید از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید.برای گذاشتن سر روی بالش باید احتیاط کافی داشته باشید. تماس ناحیه‌ای که در آن مو کاشته شده با بالش، موجب ریزش فولیکول‌های مو می‌شود.باید از تعریق بیش از اندازه هم پرهیز کنید چرا‌که تعریق زیاد ممکن است موجب بروز عفونت‌ شود.

زمان مورد نیاز برای رشد موها
معمولا ۳ تا ۴ماه زمان می‌برد تا موها رشد کنند و پس ‌از آن، رشد آن ها مشابه موهای اصلی و در حدود ۱٫۵ سانتی‌متر در ماه، خواهد بود. موهای اولیه معمولا مانند موهای نوزاد، بسیار نازک‌اند که با گذشت زمان ضخیم و خشن‌تر می‌شوند. در برخی موارد، موهای اولیه فر بوده که پس از گذشت حدود یک سال، صاف می‌شوند.

تهیه و تنظیم: هیئت علمی و تحریریه صدف

منابع:

www.salamatnews.com

کاشت موی صدف کاشت مو طبیعی کاشت مو دائمی کاشت طبیعی موکاشت مو زنده کاشت مو با دستگاه تمام اتوماتیککاشت مو بدون جراحیترمیم مو کاشت مو طبیعی بدون خونریزیهزینه ی کاشت مو طبیعیکاشت مو طبیعی بدون درد کاشت مو طبیعی بدون عوارض جدیدترین روش کاشت مو قیمت کاشت موی سر بهترین روش کاشت موجراحی پیوند موجراحی کاشت مو انواع روش های کاشت موکاشت مو به روش ترکیبیکلینیک کاشت موی صدف درمان ریزش موی سرجراح متخصص کاشت موعلت ریزش مو سر ترمیم موی بانوان ترمیم موی آقایانکاشت مو با تراکم بالا پیوند مو طبیعی پرپشت شدن مو سردرمان ریزش مو سرافزایش رشد مو سر درمان ریزش مو شدیددرمان ریزش مو زناندرمان ریزش مو مردان درمان ریزش مو ارثیدرمان کم پشتی مو سرتقویت موی سر افزایش تراکم موی سر کاشت مو به روش (SUT) کاشت مو به روش (FIT) کاشت مو به روش (FUT) کاشت مو به روش(HRT) پی آر پی و تقویت موی صدف بیوتی و درمان قطعی طاسی زنان و مردان بهترین روش کاشت مو طبیعی

جهت مشاهده پورتال کلینیک صدف، اینجا ( کلیک )پورتال کلینیک صدف
www.sadaf.clinic
کنید.

جهت مشاهده وب سایت صدف کوزمتیک، اینجا ( کلیک )وب سایت صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
کنید.

www.sadaf.clinic

www.sadafcosmetic.ir

https://www.instagram.com/sadaf.clinic Insta-iCon-450x450

برچسب‌ها, , , , , ,

(رتبه ای داده نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک مطالب