رازهای ۷ گانه زیبایی پوست


بسیاری از خانم‌ها برای این‌که پوست و موهای خوبی داشته باشند کارهای زیادی انجام می‌دهند.
شست و شوی بیش از اندازه پوست، استفاده از انواع و اقسام ماسک و کرم برخی از کارهایی هستند که برای خیلی‌ها به یک عادت تبدیل شده است.
رسیدگی به پوست و موها گرچه می‌تواند کار خوبی باشد و به سلامت آنها کمک کند، ولی انجام برخی کارها، نه تنها نفعی ندارد، بلکه می‌تواند مشکل نیز ایجاد کند.
ضدآفتاب به میزان کافی!
برخی خانم‌ها عادت دارند همیشه اول کرم ضدآفتاب را روی پوست می‌زنند و بعد، از محصولات آرایشی روی کرم ضدآفتاب استفاده می‌کنند تا محصولات آرایشی، ماندگاری بیشتری روی پوست داشته باشند. انجام چنین کاری از اثر ضدآفتاب کم نمی‌کند. البته باید به این مساله توجه داشت تنها می‌توان کرم پودر و پنکیک را روی کرم ضدآفتاب زد و کرم‌های مرطوب‌کننده، ضد‌چروک، ضدلک و…، حتما باید زیر کرم ضدآفتاب قرار بگیرند، چون قرارگیری چنین محصولاتی روی ضدآفتاب، اثر کرم ضدآفتاب را کاهش می‌دهند. شاید بعضی از خانم‌ها باور داشته باشند ضدآفتاب موجود در محصولات آرایشی، به تنهایی برای حفاظت از پوست کافی است؛ در حالی‌که این باور درست نیست و میزان ضدآفتاب موجود در این محصولات، قابلیت محافظت از پوست را ندارد. عیار محافظتی (SPF) کرم ضدآفتاب باید حداقل ۳۰ باشد تا بتواند در برابر اشعه‌های مضر از پوست محافظت کند.
رتینول دارد؟
برخی محصولات پوست، حاوی رتینول ( از مشتقات ویتامینA  ) هستند که می‌توانند برای پوست مفید باشند، اما بعضی تصور می‌کنند با استفاده بیش از حد از این محصولات، می‌توانند کمک زیادی به پوست خود کنند که این باور کاملا نادرست است و استفاده بیش از اندازه از محصولات حاوی رتینول می‌تواند باعث خشک شدن پوست و تحریک آن شود. اگر فردی عادت دارد دائم از محصولات حاوی رتینول استفاده کند، باید این عادت خود را کنار بگذارد چون دچار مشکل خواهد شد. علاوه بر این، برخی خانم‌ها از تونر استفاده می‌کنند. اگر مصرف تونرها بیش از اندازه و بی‌دلیل نباشد، مشکل چندانی به‌وجود نمی‌آورد ولی مصرف بیش از اندازه می‌تواند پوست را خشک کند. همچنین استفاده از تونرها برای همه افراد ضرورتی ندارد به همین دلیل توصیه می‌شود همه افراد پیش از استفاده از تونرها، با پزشک متخصص پوست و مو مشورت و در صورت لزوم، از این محصول استفاده کنند.
دورش را خط بکشید
استفاده از کرم‌های دور چشم، میان خانم‌ها رایج شده است و برخی خانم‌ها بدون مشورت با پزشک متخصص پوست و مو، به استفاده از این کرم‌ها روی می‌آورند. استفاده بی‌مورد از این محصولات توصیه نمی‌شود و خانم‌ها نباید در شرایطی که واقعا نیازی به استفاده از این کرم‌ها ندارند، آنها را مصرف کنند، چون این مساله می‌تواند باعث بروز حساسیت شود.
عطرهای فریبنده
بسیاری از خانم‌ها، به محصولات آرایشی‌ای علاقه دارند که بوی خوبی داشته باشند. محصولات آرایشی با بوی خیلی خوب، حاوی عطر هستند و برای خانم‌ها خوشایند به حساب می‌آیند، ولی نباید این نکته را از یاد برد که چنین محصولاتی می‌توانند بروز حساسیت و اگزما به‌دنبال داشته باشند. ضمن این‌که مشکل مبتلایان به حساسیت و اگزما را تشدید می‌کنند.
خبری از جوان‌سازی نیست
برخی خانم‌ها عادت دارند در ماه، هزینه زیادی را صرف خرید کرم‌های جوان‌سازی پوست کنند و شاید یکی از دلایلی که تنوع و تولید این محصولات روزبه‌روز بیشتر می‌شود، همین تمایل برای خرید باشد. بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند این محصولات می‌توانند تاثیر زیادی روی پوست بگذارند؛ در حالی‌که بسیاری از این کرم‌ها، تاثیر چندانی روی پوست ندارند و نباید انتظار معجزه از آنها داشت.
اگر خانمی به جوان‌سازی پوست تمایل دارد، باید برای این منظور از پزشک متخصص پوست و مو کمک بگیرد تا پزشک با تجویز کرم‌های خاص درمانی و برخی اقدامات، به کاهش چین و چروک پوست کمک کند.
شست‌وشوی پوست
شاید شست‌وشوی ضروری پوست، به اندازه خرید کرم‌های مختلف رواج نداشته باشد. یکی از کارهایی که شاید برخی افراد کمتر به آن توجه دارند، شست‌وشوی شبانه پوست است. آن دسته از افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، با مساله آلودگی هوا مواجه هستند و کافی است بعد از یک‌بار بیرون رفتن، دستمالی را در شب روی پوست خود بکشند تا سیاه شدن دستمال را ببینند.
با توجه به این مساله، افراد باید برای حفظ سلامت پوست خود، حتما شب‌ها پوست خود را بشویند. البته آن دسته از افرادی که پوست خشک دارند، بهتر است از یک شیرپاک‌کن مناسب به‌ جای شست‌وشوی دائم استفاده کنند تا خشکی پوست‌شان براثر شست‌وشوی مداوم تشدید
نشود.
مشاوره پیش از اقدام
با توجه به تنوع زیادی که محصولات پوست و مو در بازار دارند، به افراد توصیه می‌شود پیش از صرف هزینه زیاد برای خرید این محصولات، با یک پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنند.
پزشک متخصص پوست و مو، پیش از آن‌که برای افرد چیزی را تجویز یا توصیه کند، نوع پوست و وضعیت آن را بدقت بررسی می‌کند.
تشخیص دقیق نوع پوست، برای افراد عادی، کار چندان راحتی نیست و تشخیص اشتباه توسط افراد، می‌تواند منجر به خرید اشتباه محصولات پوست و مو شود.

تهیه و تنظیم: هیئت علمی و تحریریه صدف

منابع:

www.salamatnews.com

درمان ضایعات پوستیدرمان لکه های پوستی درمان کک و مکدرمان زگیل پهندرمان زگیل رشته ای درمان زگیل پنجه ایدرمان زگیل پاشنهدرمان زگیل تناسلیدرمان خال درمان آکنهبرداشت ضایعات پوستیدرمان پاپول پوستی درمان ماکول پوستیدرمان ضایعات پیگمانتهمزایای لیزر پیگمانته درمان کک و مک پوستیدرمان لکه های پوستیدرمان واریس درمان خشکی پوست بدن با میکرودرم ابریژندرمان سریع خشکی پوست صورت با هیدرودرم ابریژن درمان خشکی پوست دست با مزوتراپیدرمان خشکی پوست پادرمان پوست خشک و حساس درمان بیماری گالدرمان خارش پوستدرمان پروریتوس درمان پوسته پوسته شدن دست و پادرمان پیری زودرس پوستدرمان بیماری گال با لیزر درمانی درمان بیماری گال با لایه برداری پوستدرمان جای زخم با لیزرلایه برداری شیمیایی درمان بیماری سفلیسدرمان اسکارهای سفلیس درمان زخم های سفلیس با لیزردرمان عفونت های قارچی پوستدرمان عفونت قارچی پا درمان عفونت قارچی کشاله راندرمان عفونت قارچی کچلی سردرمان عفونت قارچی مخمر درمان بیماری های ناخندرمان عفونت قارچی ناخنعلائم قارچ ناخن درمان بیماری های ناخن دست و پادرمان قارچ ناخن بعد از کاشت درمان بیماری پوستی صدفدرمان بیماری پسوریازیسدرمان بیماری پسوریازیس با فتوتراپی درمان بیماری پسوریازیس با لیزر اکسیمردرمان های خانگی بیماری پسوریازیس درمان بیماری پسوریازیس به روش پوست ساییدرمان بیماری پسوریازیس پلاک درمان بیماری پسوریازیس پوست سردرمان بیماری پسوریازیس ناخندرمان بیماری پسوریازیس آرتریت درمان بیماری پسوریازیس خال داردرمان بیماری پسوریازیس معکوس درمان موضعی بیماری پسوریازیسدرمان زخم های پسوریازیسدرمان های خانگی بیماری پسوریازیس مانیکور و پدیکور ناخن

جهت مشاهده پورتال کلینیک صدف، اینجا ( کلیک )پورتال کلینیک صدف
www.sadaf.clinic
کنید.

جهت مشاهده وب سایت صدف کوزمتیک، اینجا ( کلیک )وب سایت صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
کنید.

www.sadaf.clinic

www.sadafcosmetic.ir

https://www.instagram.com/sadaf.clinic Insta-iCon-450x450

برچسب‌ها, , , ,

(رتبه ای داده نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک مطالب