طب سوزنی برای لاغری بدن و جوانسازی پوست


طب سوزنی، وارد کردن سوزن‌هایی بسیار نازک در نقاط خاصی از بدن است. منشأ آن منسوب به کشور چین است و قدمتش به هزاران سال می‌رسد. اما این طب در دهه‌های اخیر، محبوبیت قابل‌توجهی در ایالات‌متحده و اروپا پیداکرده است. بر طبق نظریه سنتی چینی، طب سوزنی روشی است که توسط آن، جریان انرژی یا نیروی زندگی که به qi یا Chi معروف است، در بدن به توازن می‌رسد. طب سوزنی کانال‌ها و مجراهای عبور انرژی را تنظیم می‌کند که منجر به تعادل انرژی در بدن می‌شود. در مقابل، پزشکان غربی، طب سوزنی را روشی مفید و مؤثر برای تحریک اعصاب و بافت‌های همبند می‌دانند. پزشکان غربی معتقدند که این تحریکات، باعث افزایش مسکن‌های طبیعی بدن و بهتر شدن جریان خون می‌شود.

ما در کلینیک تخصصی زیبایی صدف با ترکیب طب نوین و طب سوزنی سطح سلامت عمومی شما را ارتقاء خواهیم داد. ما تلاش خواهیم کرد بهترین خدمات درمانی را با بالاترین کیفیت ممکن، برای ارتقاء سلامتی شما به‌کار گیریم. ما قصد داریم تا برای کمک به بازیابی سلامتی شما از طریق استفاده از طب سوزنی و دیگر تکنیک‌های درمانی، بهترین خدمات درمانی را ارائه دهیم. تمامی مراحل درمان در یک محیط خصوصی، پیشرفته و آرام‌بخش صورت خواهد پذیرفت، بنابراین در طول درمان شما احساس بسیار مطلوبی خواهید داشت.

 

کاربردهای طب سوزنی در درمان بیماری‌ها

تکنیک‌های درمانی طب سوزنی به کاربرده شده در کلینیک صدف، انواع مختلف از بیماری‌ها را درمان می‌نماید:
– تهوع ناشی از شیمی‌درمانی
– سردرد
– فیبرومیالژی (درد مزمن عضلات)
– درد زایمان
– درد کمر
– قاعدگی دردناک
– میگرن
– آرتروز
– درد دندان
– بیماری آرنج تنیس‌بازان
– جراحت‌ها
– اختلالات صورت / سینوس
– اختلالات خواب
– توان‌بخشی
– اضطراب / افسردگی
– زیبایی / جوان شدن پوست صورت
– لاغری موضعی بدن و کوچک کردن شکم بعد از سزارین


 

طب سوزنی برای کاهش وزن

هنر طب سوزنی برای لاغری این است که بر اساس نیازهای بیمار قادر است، درمان‌های متنوعی را ارائه نماید. نقاط طب سوزنی در بدن به‌دقت انتخاب خواهند شد تا سلامت عمومی شما را ارتقاء دهند. هدف از این درمان افزایش گردش خون، نیروی”چی” (تحریک سوخت‌وساز بدن) و آرام کردن سیستم عصبی می‌باشد. به‌طورکلی درمان یک یا دو بار در هفته، به مدت ۸ تا ۱۲ هفته ادامه می‌یابد. ممکن است برنامه درمانی طب سوزنی برای لاغری تا رسیدن شما به وزن ایدئالتان ادامه یابد.

درمان طب سوزنی و لاغری شامل ترکیبی از قرار دادن سوزن‌های مخصوص بر لاله گوش و بدن، استفاده از گوشواره‌های مخصوص در طول دوره درمان، استفاده از گیاهان و مکمل‌ها، ماساژ شکم، تمرینات تنفس و توصیه‌های مربوط به تغذیه و سبک زندگی می‌باشد. مشخص‌شده نقاط طب سوزنی در گوش، کمک مؤثری به کاهش وزن می‌کنند. نقاط مخصوص در لاله گوش برای کاهش وزن تحت تحریک قرار می‌گیرند. سپس دکمه‌ها و یا آهن‌رباهای کوچکی (تقریباً به‌اندازه یک نقطه)- به‌منظور افزایش اثربخشی درمان در خانه – در نقاط موردنظر در لاله گوش نصب می‌شوند. به‌طورکلی این دکمه‌ها در محل موردنظر به مدت ۳ روز تا یک هفته باقی می‌مانند، اگر آن‌ها تحریک شدند شما می‌توانید آن‌ها را به مدت ۱۰ ثانیه تحت ماساژ قرار بدهید.


طب سوزنی برای جوان‌سازی صورت

طب سوزنی به جهت جوان شدن پوست صورت نیز به‌کار گرفته می‌شود، در این روش از سوزن‌های استریل و باکیفیت استفاده می‌شود. این سوزن‌ها یک‌بارمصرف بوده و به‌آرامی در اطراف صورت، گردن و پوست سر وارد می‌شوند. ممکن است نقاط دیگر بدن نیز تحت تحریک سوزن‌ها قرار بگیرند تا علت‌های زمینه‌ای پیر شدن پوست تحت درمان قرار بگیرند. هر جلسه درمانی حدود ۱،۵ ساعت طول می‌کشد. به‌طورمعمول حدود ۱۲ جلسه درمانی نیاز می‌باشد. جلسات درمانی معمولاً بسته به سن، وضعیت پوست و سلامت عمومی افراد، یک تا سه جلسه در هفته اجرا می‌شوند، سپس ممکن است جلساتی به جهت حفظ نتایج، به‌صورت ماهانه پیش نهاد گردد. به دلیل پاسخ‌های متفاوتی که در هر بیمار ایجاد می‌شود، برای هر فردی بر اساس عواملی که ذکر شد، باید برنامه درمانی به‌صورت جداگانه طرح‌ریزی شود. با توجه به نیازهای فردی، ممکن است جلساتی برای حفظ نتیجه درمان در نظر گرفته شود. ممکن است شما تغییرات را در همان اولین جلسه درمان مشاهده نمایید، اما به‌طورکلی درمانی موفقیت‌آمیز است که بر اساس برنامه، طی یک دوره زمانی منظم و به‌صورت کامل انجام شود. معمولاً درمان جوان‌سازی صورت از طریق طب سوزنی با روش‌های درمانی دیگر نیز ترکیب می‌شود، ازجمله: ماسک صورت، ماساژ صورت، درمان “گواشا”(روشی است برای تحریک پوست)، درمان اولتراسوند، درمان‌های میکروکورنت (استفاده از الکترودهای مخصوص جهت تحریک پوست) و ماساژ “اسپا”.


مزایای طب سوزنی

طب سوزنی نیز دارای مزایای بسیاری است که در میان درمان‌های دیگر به‌خوبی می‌درخشد:
زمان بهبودی کوتاه است: طب سوزنی یک روش غیرتهاجمی است و در اکثر موارد نیاز به سپری شدن دوره بهبودی ندارد. این به این معنی که شما می‌توانید از مزایای طب سوزنی بهره ببرید، بدون آنکه نیاز باشد، فعالیت‌های روزمره خود را طی روزها و یا هفته‌ها به تعویق بیندازید.
کاهش عوارض جانبی: اکثر داروها و درمان‌ها، فهرستی از عوارض جانبی را با خود به همراه دارند، ممکن است علائم بیمار از قبل نیز بدتر گردد. درصورتی‌که طب سوزنی این مشکل را ندارد.
محدودیتی ازلحاظ بیمار ندارد: تقریباً هر بیماری می‌تواند از مزایای طب سوزنی بهره‌مند شود. بدون در نظر گرفتن وضعیت جسمی یا سنی – مثلاً محدودیت‌هایی که در افراد مبتلا به فشارخون یا رقت خون وجود دارد – بیماران می‌توانند تحت درمان طب سوزنی قرار بگیرند. درحالی‌که داروها و درمان‌های دیگر- برای حفظ ایمنی بیماران – دارای محدودیت‌های خاص خود هستند، طب سوزنی روشی غیرتهاجمی است و حداقل عوارض جانبی را در بردارد، بنابراین می‌تواند برای همه مؤثر باشد.
نتایج آن سریع است: میشل می‌گوید ” یکی از مزیت‌های طب سوزنی این است که بیماران از نتایج قابل‌توجهی که می‌گیرند – آن‌هم بدون استفاده از داروها و درمان‌های دیگر- بسیار شگفت‌زده می‌شوند.”


خطرات و عوارض جانبی

به‌طورکلی، طب سوزنی چندان خطر و یا عوارض جانبی خاصی ندارد، بخصوص در مقایسه با سایر روش‌های درمانی. همانند سایر روش‌های درمانی که پزشکان انجام می‌دهند، یک سری اقدامات عمومی احتیاطی باید در هنگام طب سوزنی صورت بپذیرد، مانند استفاده از سوزن‌های استریل. در برخی از موارد نادر یکسری عوارض جانبی گزارش‌شده، ازجمله: خونریزی، هماتوم، احساس سرگیجه و سایر علائم.

برخی از عوارض جانبی و یا ناراحتی تجربه‌شده در طب سوزنی (در طول یا پس از درمان) عبارت‌اند از:

وجود حس گرما، حساسیت به لمس و سوزن سوزن شدن هنگامی‌که سوزن‌های طب سوزنی به نقاط حساس و یا تحریک وارد می‌شوند.
ممکن است، سوزن‌های طب سوزنی باعث کبودی و یا خونریزی خفیف گردند، زیرا که احتمال دارد سوزن‌ها وارد مویرگ‌های ظریف ناحیه درمان شوند.
یکی از عوارض جانبی طب سوزنی می‌تواند افت موقت فشارخون و یا کاهش فشارخون و خستگی باشد. در موارد خیلی نادر نیز غش کردن بیمار پس از درمان طب سوزنی گزارش‌شده است.
در برخی از موارد نادر واکنش‌های آلرژیک نسبت به سوزن‌های (فولاد ضدزنگ) طب سوزنی مشاهده شده است.
اگر درمان طب سوزنی همراه با روش‌های مکمل مثل “حجامت” و یا “گواشا” صورت بپذیرد، در اثر کشیده شدن خون در نزدیکی سطح پوست ممکن است کبودی ایجاد شود.


جهت مشاهده پورتال کلینیک صدف، اینجا ( کلیک )پورتال کلینیک صدف
www.sadaf.clinic
کنید.

جهت مشاهده وب سایت صدف کوزمتیک، اینجا ( کلیک )وب سایت صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
کنید.

www.sadaf.clinic

www.sadafcosmetic.ir

https://www.instagram.com/sadaf.clinic Insta-iCon-450x450

(رتبه ای داده نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک مطالب