صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

فرآیند هیدرودرم ابریژنجوش صورت و آکنه یک مشکل شایع اما قابل درمان است. علت جوش صورت معمولا گرفتگی منافذ پوست است. درمان جوش به صورت کامل، ممکن است چند ماه طول بکشد. آکنه‌های ملتهب شده و جوش زیرپوستی باید خیلی سریع درمان شوند تا جای آن‌ها روی پوست باقی نماند. بعد از این که جوش و آکنه درمان شد، ممکن است شما تا چند سال به درمان مکمل نیاز داشته باشید تا نتایج درمان اولیه خود را حفظ کنید و در واقع از بروز مجدد جوش‌ها پیشگیری کنید.

در کلینیک صدف، ما با بهره‌گیری از تکنولوژی و امکانات پزشکی گسترده، رویکردی بسیار هوشمندانه برای حل مشکلات مربوط به جوش و آکنه داریم تا بتوانیم تمام مشکلات ناشی از بروز جوش و آکنه در صورت، گردن، شانه‌ها و سایر نقاط بدن شما را به طور کامل حل کنیم.

 

عمل کاشت مو


در عین اینکه برای پیوند موی طبیعی،هر متقاضی باید به‌صورت فردی مورد بررسی قرار گیرد، یک سری قوانین کلی برای انتخاب بهترین کاندید کاشت مو و جراحی وجود دارد که عبارت‌اند از:

محدوده سنی
جنسیت
میزان ریزش مو
نوع مو
تراکم مو
نژاد
شل بودن پوست سر

 

انواع روش‌های کاشت مو


-کاشت مو به روش FIT

توضیح : در روش پیوند موی سر، فولیکول‌های مو با مقدار کمی از پوست اطراف برداشته شده و سپس در شکاف‌های ریزی که در موضع کاشت ایجاد شده جایگزین می‌شوند . در این روش نیازی به برش‌های وسیع پوست سر و بخیه وجود ندارد و جای زخم در کف سر باقی نمی‌ماند و در کلینیک کاشت مو قابل اجرا است.
مدت زمان عمل جراحی: بسته به محل کاشت هر عمل به یک تا دو روز زمان نیاز دارد.
نیاز به بستری: این عمل نیاز به بستری نداشته و به صورت سرپائی انجام می‌شود.
نیاز به ترمیم مجدد: در صورت مناسب بودن بانک موی بیمار، ممکن است عمل ترمیم موی سر برای افزایش تراکم مو صورت گیرد.
فاصله بین زمان عمل اصلی و ترمیم احتمالی: حدود ۱۲-۶ ماه
میزان نتیجه گیری (درصد): بستگی به عوامل فردی مانند بانک مو و سن بیمار دارد در صورت شرایط ایده‌آل، این عمل جواب‌دهی بسیار بالایی (بالای ۹۰%) خواهد داشت.
تا چند روز نیاز است تحت نظر پزشک باشد: ممکن است لازم باشد بیمار تا ۳ روز بعد از عمل برای تعویض پانسمان به پزشک مراجعه نماید ولی آموزش‌های لازم به بیمار داده می‌شود تا خود قادر به مراقبت از محل کاشت و برداشت باشد.
بیمار چند روز پس از انجام عمل می تواند فعالیت عادی روزانه خود را داشته باشد: معمولا جراحی کاشت نیازی به استراحت ندارد و بیمار بعد از عمل می‌تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد.

-کاشت مو به روش FUT

توضیح : در این روش، تکه ای از پوست سر (معمولا پشت سر) که حاوی تعداد مناسبی فولیکول مو باشد، به صورت نواری به پهنای حداکثر ۲ سانتی‌متر بریده می‌شود و سپس این نوار به واحدهای فولیکولی ریز برش داده شده و این واحدها در شکاف‌های ریز موضع کاشت جایگزین می‌شوند.
مدت زمان عمل جراحی: معمولا ۱ روز
نیاز به بستری: ندارد
نیاز به ترمیم مجدد: بسته به بانک مو و نیاز به تراکم بیشتر دارد.
فاصله بین زمان عمل اصلی و ترمیم احتمالی: ۱۲-۶ ماه
میزان نتیجه گیری (درصد): به علت اینکه در این روش فولیکول‌های سالم بیشتری به دست می‌آید جوابدهی آن بیشتر از کاشت مو fit و حدود ۹۷% می‌باشد.
تا چند روز نیاز است تحت نظر پزشک باشد: ۴-۳ روز پانسمان نیاز دارد ولی بعد خود بیمار قادر به مراقبت است.
بیمار چند روز پس از انجام عمل می تواند فعالیت عادی روزانه خود را داشته باشد: فعالیت‌های سبک روزانه از فردای روز عمل مانعی ندارند ولی تا زمان ترمیم زخم و برداشتن بخیه‌ها بیمار باید از کارهای سنگین اجتناب نماید.

 

-کاشت مو به روش ترکیبی

توضیح : در این روش از هر دو تکنیک FIT و FUT استفاده می‌شود.
مدت زمان عمل جراحی: ۲-۱ روز
نیاز به بستری: ندارد
نیاز به ترمیم مجدد: بسته به بانک و تراکم مورد نیاز
فاصله بین زمان عمل اصلی و ترمیم احتمالی: ۱۲-۶ ماه
میزان نتیجه‌گیری (درصد): ترکیبی از دو روش : ترکیبی از دو روش
تا چند روز نیاز است تحت نظر پزشک باشد: مانند FUT
بیمار چند روز پس از انجام عمل می‌تواند فعالیت عادی روزانه خود را داشته باشد: مانند FUT

 

نکته‌های مهم پیش از جراحی

پزشک پیش از جراحی دستورات جامعی را در جلسه مشاوره و همچنین به صورت چاپی به بیمار ارائه می‌دهد. بعضی از توصیه‌ های قبل از کاشت مو عبارت‌اند از:

در ۷ روز پیش از عمل و پس‌از آن باید از مصرف آسپرین، الکل، مکمل‌های گیاهی، مولتی‌ویتامین‌ها و داروهای ضد التهاب خودداری کرد.
مصرف کافئین، برای مثال قهوه و چای، را باید تا حد یک فنجان در روز کاهش داد.
استعمال دخانیات، پچ نیکوتین و جویدن آدامس نیکوتین باید کاملاً متوقف شود.
از یک هفته پیش از عمل باید فعالیت بدنی سنگین و ورزش کردن متوقف شود و انجام مجدد آنها به دست کم دو هفته پس از عمل موکول شود.
در کاشت مو در بانوان باید آزمایش‌های دیگری را پیش از عمل انجام شود تا چنانچه ریزش مو در ابتلا به بیماری خاصی ریشه داشته باشد، مشخص شود و اقدام لازم برای درمان ریزش مو آن صورت گیرد.

 

چهار مرحله اصلی تمام عمل‌های کاشت مو


مرحله اول: آماده کردن ناحیه اهدا کننده و خارج کردن مو

بیمار در جراحی کاشت موی طبیعی هم اهداکننده وهم دریافت کننده است، در این عمل مو از ناحیه اهداکننده در پشت سر خارج می‌شود. علت انتخاب پشت سر به عنوان ناحیه اهداکننده این است که رویش موی این ناحیه به دلایل ژنتیکی تا پایان عمر متوقف نمی‌شود.

برداشتن مو ازناحیه اهداکننده به دو روش انجام می‌شود:

برداشتن باریکه مو: نوار باریکی از بافت بریده می‌شود و سپس واحدهای فولیکولی یک‌به‌یک زیر میکروسکوپ جدا می‌شود.
استخراج واحد فولیکولی (FUE ): واحدهای فولیکولی یک‌به‌یک با استفاده از دستگاه دستی SAFE از پوست ناحیه اهداکننده خارج می‌شود و نیازی به جداسازی زیر میکروسکوپ نیست.

مرحله دوم: جدا کردن واحدهای فولیکولی

در عمل کاشت باریکه مو، باریکه اهداکننده زیر میکروسکوپ مخصوص جراحی ترمیم مو گذاشته می‌شود و باریکه مو به پیوندهای (گرافت‌های) بسیار ریزی از واحدهای فولیکولی مجزا دربرگیرنده یک تا چهار تار مو تقسیم می‌شود.

واحدهای فولیکولی در عمل استخراج واحدهای فولیکولی یک‌به‌یک با استفاده از دستگاه دستی SAFE از پوست ناحیه اهداکننده خارج می‌شود و نیازی به جداسازی زیر میکروسکوپ نیست.

مرحله سوم: ایجاد ناحیه‌های دریافت کننده

جراح متخصص کاشت مو ناحیه‌های دریافت‌کننده مو را متناسب با برنامه کاشت زیبایی موی طراحی شده مختص هر بیمار در زاویه، جهت و موقعیت مناسب ایجاد می‌کند.

مرحله چهارم: قرار دادن پیوندهای مو

در پایان جراح متخصص با تقبل قیمت پیوند مو را با دقت در ناحیه‌های مشخص شده کم پشت و بدون موی پوست سر قرار می‌دهد.

مراحل رویش و دوام موی کاشته شده مانند موی طبیعی است و رشد آنها حدود ۴ ماه پس از عمل شروع می‌شود و بصورت دائمی و کاملا طبیعی قابل رشد است.

امروزه عمل کاشت موی سر به لطف فن‌آوری پیشرفته نتایجی چنان طبیعی را به دست می‌دهد که موی کاشته شده با موی طبیعی مو نمی‌زند.

توصیه‌های پس از عمل کاشت مو


بهبود و التیام پس از جراحی

پزشک در جلسه مشاوره و روز عمل توصیه‌های لازم را در خصوص مراقبت پس از جراحی کاشت موی سر به بیمار ارائه می‌دهد. همچنین نسخه چاپی این توصیه‌ها در اختیار بیمار گذاشته می‌شود.

دارو

مصرف داروها را باید مطابق تجویز پزشک از بعدازظهر روز جراحی شروع کرد.

آنتی بیوتیک
پردنیزولون
مسکن
داروهای مخصوص تقویت مو مانند پروپشیا، داتاستراید و ویویسکال

خونریزی

خونریزی جزیی یا ترشح کردن ناحیه اهداکننده در محل بخیه زدن غالباً رخ می‌دهد. توصیه می‌شود در طول چندشب نخست پس‌از عمل هنگام خوابیدن حوله روی بالشت قرار داده شود تا در صورت ترشح روبالشتی لک نشود. در صورت خونریزی کردن باید گاز یا پارچه تمیزی را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی ناحیه محکم فشار داد. چنانچه خونریزی پس از ۱۵ دقیقه فشار دادن قطع نشود، باید با پزشک تماس گرفت.

ورم

بیمار پس از این عمل نیز مانند تمام جراحی‌ها با ورم مواجه می‌شود. در حقیقت ورم کردن بخشی از فرایند التیام است. میزان ورم در بیماران یکسان نیست و از ورم جزیی تا برآمدگی قابل ملاحظه متغیر است. با رعایت نکات زیر می‌توان میزان تورم را به حداقل رساند:

به مدت ۳ شب پس‌از جراحی، هنگام خوابیدن سر را با زاویه ۴۵ درجه بالا نگه دارید. می‌توانید روی صندلی‌های با پشتی متحرک بخوابید یا دست کم سه بالشت را پشت گردن یا کمر قرار دهید.
در طول روز هر دو ساعت یک بار به مدت ۲۰ دقیقه، کیسه‌ یخ پیچیده شده در پارچه‌ای تمیز را روی پیشانی و شقیقه قرار دهید. هیچ گاه نباید یخ را مستقیم روی ناحیه پیوند زده شده گذاشت.
ماساژ پیشانی را با فشار محکم انجام دهید تا مایع به سمت گوش‌ها حرکت کند. ماساژ دادن را از شب عمل جراحی شروع کنید و پس‌از هربار قرار دادن کیسه یخ ۳ تا ۴ دقیقه ماساژ دهید. انتظار می‌رود شدت ورم در روز سوم به حداکثر برسد.
چنانچه شدت ورم پس از سه روز قابل ملاحظه باشد، استفاده از کمپرس یخ را متوقف کنید و کمپرس گرم را روی پیشانی و شقیقه‌ها بگذارید و ماساژ را همان گونه که توضیح داده شد، تکرار کنید.

بررسی دردناک بودن کاشت مو


بسیاری از افراد هنگام تصمیم‌گیری در مورد انجام عمل کاشت مو، نگران این هستند که این عمل دردناک باشد. در توضیح باید گفت که خود جراحی به دلیل بی‌حسی موضعی و تاثیر دارو کاملاً بدون درد است.

بیمارانی که جراحی کاشت مو و کاشت ابرو را انجام داده‌اند، غالباً از راحتی و آرامش خود طی انجام عمل رضایت کامل دارند. درد پس‌از جراحی را نیز می‌توان با مصرف مسکن‌های غیرتجویزی تسکین داد.

بررسی محدودیت سنی کاشت مو


درمان‌های مخصوص ریزش مو را می‌توان از سال‌های جوانی و پس‌از رسیدن به سن بلوغ یا با مشاهده نخستین نشانه‌های ریزش مو شروع کرد.

بهتر است بیماران دچار ریزش مو یا افرادی که مستعد این مشکل هستند هرچه سریع‌تر به کلینیک ما مراجعه کنند تا از آموزش‌های لازم برخوردار گردند و با ماهیت ریزش مو و روش‌های گوناگون دارویی یا غیرجراحی و جراحی مدیریت این عارضه آشنا شوند.

مداخله جراحی را می‌توان در سن ۱۸ سالگی به شرطی انجام داد که بیمار اهمیت جراحی انتخابی و پی‌آمدهای مداخله زودهنگام را برای عارضه‌ای درک کند که غالباً در دهه‌های آتی پیش رو پیشرفت خواهد کرد.

التیام یافتن محل برداشتن باریکه مو


پوست سر پس‌از کاشت مو در زنان و مردان تا حد زیادی انعطاف‌پذیری طبیعی خود را طی فرایند شکل‌گیری مجدد پوست به دست می‌آورد. بخش اعظم این فرایند ظرف ۶ تا ۸ ماه نخست پس از عمل رخ می‌دهد.

انعطاف‌پذیری یا نرمی پوست سر در تمام بیماران یکسان نیست و این تفاوت تا حدی میزان مویی را تعیین می‌کند که می‌تواند از ناحیه اهداکننده به مرور زمان برداشته شود. چنانچه پوست سر سفت باشد، بازدهی یا بیشینه برداشت مو کاهش می‌یابد. حتی بیمارانی که چند جلسه درمان را پشت سر گذاشته‌اند نیز به ندرت با مشکل سفتی مستمر پوست و عوارض کاشت مو مواجه می‌شوند، مگر آن که پیش از این عمل لیفت یا کاهش چربی پوست سر را انجام داده باشند.

امکان‌پذیر بودن کاشت مو در بافت همبند جای زخم


شکی نیست که امکان کاشت‌مو در بافت همبند جای زخم ایجاد شده پس از جراحی یا هرگونه آسیب‌دیدگی دیگر با تقبل هزینه کاشت موی سر وجود دارد. اقدام‌های اصلاحی گوناگونی مانند کاهش تراکم پیوندها در هربخش هنگام کاشت مو در بافت همبند انجام می‌شود. البته ممکن است عمل تکرار شود تا در نهایت بافت همبند با تراکم قابل قبولی از مو به خوبی پوشیده شود.

هزینه


معمولا هزینه کاشت مو به انتظارها و اهداف منحصربه‌فرد هر بیمار، روش انتخابی و تعداد عمل‌های لازم بستگی دارد.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |