صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

افزایش حجم و چاق شدن ساق پا یک روند جراحی پلاستیک است که برای افزایش حجم ساق پاها بکار می‌رود. این روش تقارنی در پاها و اندام ایجاد می‌کند. اغلب کسانی به فکر بزرگ و چاق کردن ساق پا (پروتز ساق پا) هستند که ساق پایشان به خاطر بیماری بسیار باریک و لاغر شده است (در موارد بسیار شدید آن‌ها را “پا لک لکی” توصیف می‌کنند). پروتز پا برای روش‌های زیبایی در چندسال گذشته نیز از محبوبیت روزافزونی برخوردار شده است.

در کلینیک صدف، روش افزایش حجم ساق پای شما در فضا و تجهیزات خصوصی و سرپایی و معتبر انجام خواهد شد که نه‌تنها راحتی و اطمینان را برای شما فراهم می‌سازد، بلکه در کاهش هزینه‌ها و بروز عفونت در شما، کمک خواهد کرد. سلامتی و ایمنی شما، اولین اولویت در کار ماست.

 علت‌ها و دلایل باریک بودن ساق پا (رشد کمتر از معمول ساق پا)


دلایل مادرزادی و ارثی ساق پای باریک:

کج پایی (پای کوتاه و کج به‌طور مادرزادی)
فلج اسپاسمی
شکاف ستون فقرات (نقص رشدی ستون فقرات)
دلایل اکتسابی ساق پای باریک:

بیماری فلج اطفال
کورک و التهاب استخوانی
صدماتی مثل سوختگی، ضربه و کوفتگی خیلی شدید یا شکستگی استخوان و آسیب‌های عصبی مرتبط با اتلاف ماهیچه 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای چاق کردن ساق پا هستند؟

کسانی که می‌خواهند حجم ساق پایشان را به خاطر باریکی بیش‌ازحد و داشتن انحراف یا نامتقارن بودن آن افزایش دهند.
ورزشکاران بدن‌سازی که با ورزش نتوانسته‌اند حجم ساق پایشان را نسبت به بقیه اندام‌هایشان افزایش دهند.
بیمارانی که مشکل فلج اطفال، نقص رشدی ستون فقرات و کجی پا دارند که به این دلایل ساق پایشان بیش‌ازحد باریک شده است.


 

چاق کردن و افزایش حجم ساق پا در کلینیک صدف

پروتز ساق پا در کلینیک صدف از طریق پروتز، تزریق ژل و چربی انجام می‌گیرد.

افزایش حجم ساق پا با پروتز
ایجاد برش و زخم برای افزایش حجم ساق پا به این موضوع بستگی دارد که آیا فقط ساق پای داخلی و یا ساق پای داخلی و ساق بیرونی همزمان نیاز به پروتز دارند.

اگر بخش داخلی ساق پا قرار است (باجراحی) بزرگ شود، یک زخم تقریباً ۴ اینچی در بخش داخلی حفره‌ی زانو ایجاد می‌شود.
اگر بخش خارجی ساق پا قرار است با جراحی بزرگ شود، برش جراحی روی سمت خارجی حفره زانو ایجاد می‌شود.
اگر هردو مقطع ساق (بیرونی و خارجی) قرار است افزایش یابند (در این روش دو پروتز قرار می‌گیرند)، یک برش افقی بلند تقریباً ۵ اینچی در وسط ساق پا ایجاد می‌شود.

در این تصویر برش‌هایی ایجادشده در قسمت داخلی ساق پا را برای افزایش حجم ساق پا نشان داده می‌شود.

از این برش ایجادشده، ناحیه‌ی پروتز (زیر لایه‌ی بافتی و در بالای ماهیچه دوسر) آماده می‌شود و پروتز مناسب ساق پا در آنجا قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که این قسمت خونریزی زیادی دارد می‌توانیم لوله‌های تخلیه‌ای در اول کار قرار دهیم. پروتز ساق پا برای ورزشکاران بدنساز در زیر ماهیچه دوسر قرار می‌گیرد تا ماهیچه نمایان‌تر شود.

پروتزهای ساق پا به صورتی نرم و درعین‌حال مستحکم ساخته می‌شوند، این پروتز در اصل از جنس سیلیکون هستند. آن‌ها نرم ولی محکم می‌باشند و احساسی از داشتن یک ساق پای ورزیده شده و یا ساق پایی کاملاً رشد یافته به فرد می‌دهند. پروتزهای ساق پا در اندازه‌های مختلف بنابر نیاز شما یافت می‌شوند. این پروتز از نوع فری سایز نیست . جراح می‌تواند یک طراحی پروتز را با قالب‌گیری هرکدام از ماهیچه‌های ساق پا برای شما اختصاص دهد. یک تناسب و تطابق اختصاصی برای هر فرد، ناراحتی و رنجش شمارا کاهش خواهد داد.

در آخر جراح برش‌ها و زخم‌ها را در چند لایه بخیه میزند. پوشش بانداژی یا یک جوراب کش‌باف طبی، خطر خونریزی یا لختگی خون را پس از افزایش حجم و پروتز ساق پا به حداقل می‌رساند.

برای چند روز ساق پایتان ورم دارد و شاید احساس ناراحتی کنید که می‌توان آن را با دارو برطرف کرد. دستورالعمل‌هایی برای حمام کردن و تعویض لباس‌هایتان بعد از عمل پروتز ساق پا به شما داده می‌شود. اگرچه شما شاید قادر به قدم بزنید، باشید، اما نباید حرکت زیادی انجام دهید. پس از شش هفته شاید بتوانید تمرینات و فعالیت‌های دیگرتان را ادامه دهید.

آیا جای برش‌ها و زخم‌ها باقی و معلوم می‌ماند؟
انتظار می‌رود که نه ماه تا یک سال طول بکشد تا جای زخم شما صاف‌تر و کمرنگ شود. اگرچه آن‌ها هیچ‌گاه کاملاً ناپدید نمی‌شوند و فقط به صورت یک چروک یا چین معمولی پوست در پشت پا ایجاد می شوند که حتی وقتی پاها لخت باشند معلوم نیستند.

عوارض و مشکلات پس از انجام عمل پروتز ساق پا
تورم
خونریزی
هایروما(غلظت مایعات)
انقباض کپسولی
جابجایی پروتز
لختگی خون شدید
این عوارض و مشکلات وقتی‌که بیماران توسط جراحان ماهر جراحی شوند به‌ندرت بروز می‌کنند. باید درباره این مشکلات با پزشکان ما مشورت کنید.
افزایش حجم و چاقی ساق پا با چربی
چاق کردن پا می‌تواند با استفاده از چربی بدن خودتان با موفقیت انجام گیرد. این تکنیک با گرفتن و انتقال چربی صورت می‌گیرد. نتایج حاصله می‌توانند بسیار طبیعی باشند. زیرا در این شیوه از چربی‌های اضافی بدن استفاده می‌شود، پس دیگر دلیلی برای رد کردن این روش وجود ندارد.

بازیافت چربی یا لیپوساکشن روشی است که در آن چربی را از نواحی بخصوص بدن برمی‌دارند ومجددا آن را در ساق پاها قرار می‌دهند. معمولاً ۷۵ تا ۱۵۰ سی‌سی چربی برای هر ساق پا نیاز است. این شیوه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و به بستری نیازی ندارد.

تکنیک به‌کاررفته برای گرفتن و تزریق چربی به ساق پا همچنین بر روش جذب چربی که توسط بدن جذب خواهد شد تأثیر دارد. حجم به‌دست‌آمده توسط روش انتقال چربی معمولاً در مقابل حجمی که از طریق پروتز سیلیکونی حاصل می‌شود، کمتر خواهد بود.

می‌توانید فوراً پس از جراحی و تزریق چربی به ساق پا راه بروید و شاید بتوانید حدود سه تا پنج روز بعد به کار خود بازگردید. پس از گذشت حدود دو تا چهار هفته می‌توانید فعالیت‌های ورزشی خود را انجام دهید.

در ادامه مزایا و معایب تزریق چربی به ساق پا برای پروتز ساق پا آورده شده است:

مزایای این روش
استفاده از بافت بدن خود بیمار
احتمال بروز عوارض کمتر مثل تورم و لختگی خون
عدم بروز احتمالی انقباضات
معایب این روش
مشکل در تخمین شکل و سایز چربی اضافه‌شده در ادامه کار جراحی
بخشی از چربی جذب بدن خواهد شد و شاید نیاز باشد که دو یا سه بار این انتقال چربی تکرار شود.
بیمار باید حداقل ۱۵۰ تا ۲۰۰ سی‌سی چربی در نواحی دیگر بدنش داشته باشد.
چاق کردن ساق پا با تزریق ژل
ژل‌های چگالی بالا در سرنگ‌های ۲۰ سی‌سی استعمال می‌شوند. یک جلسه تزریق مجدد باید پس از ۱۲ تا ۱۸ ماه تکرار شود زیرا ژل قابل جذب است.این شیوه تحت شرایط بی‌حسی موضعی و بدون برش و زخم انجام می‌گیرد.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |