صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

بالا بودن استخوان‌های گونه نشانه‌ای از زیبایی چهره به شمار می‌روند. کاشت گونه به منظور بهتر کردن ویژگی‌های طبیعی چهره و یا برای برطرف کردن ظاهر توخالی گونه که ناشی از پیری یا لاغری است، انجام می‌شود. عمل پروتز گونه، حجم ناحیه‌ی گونه را افزایش می‌دهد تا گونه‌هایی پُرتر و شکیل‌تر ایجاد کند. اگرچه اکثر بیماران به منظور بهبود توازن بین ویژگی‌های صورتشان به دنبال پروتز گونه هستند، اما این عمل همچنین می‌تواند یک راه‌حل طولانی مدت برای ایجاد یک چهره‌ی جوان‌تر نیز باشد. از طریق پروتز و برجسته کردن گونه هم زنان و هم مردان می‌توانند چهره جوان و متعادل خود را حفظ کنند.

عمل جراحی زیبایی گونه یا پروتز و کاشت گونه در کلینیک تخصصی زیبایی صدف و توسط پزشکان مجرب انجام می‌شود. رویکرد پزشکان ما برای هر بیمار با توجه به توازن ویژگی‌های کلی صورت وی متفاوت است. افزایش حجم گونه یک ظاهر زیباتر و متعادل‌تر به چهره می‌دهد. پروتز گونه نتایجی دائمی و در عین حال قابل پیش‌بینی ارائه می‌دهد.

 پروتز گونه در کلینیک تخصصی پوست و مو صدف


قبل از عمل جراحی
به منظور ارزیابی سلامت عمومی بیمار، قبل از عمل پروتز گونه سابقه‎ی پزشکی او به طور کامل پرسیده و همچنین یک معاینه دقیق بر روی او انجام می‌شود. پزشک نوع بیهوشی مورداستفاده، چگونگی روش، نتایجی که به طور واقع‌بینانه انتظار می‌رود و خطرات و عوارض جانبی ممکن را برای بیمار توضیح می‌دهد. ممکن است قبل و بعد از عمل از گونه شما عکس گرفته شود تا بتوان میزان موفقیت‌آمیز بودن عمل را بررسی کرد. از جمله دستورالعمل‌های قبل از عمل مصرف نکردن داروهای آسپیرین است تا احتمال خونریزی به حداقل برسد. به منظور پیشگیری از عفونت ممکن است توصیه شود چند روز قبل از عمل آنتی‌بیوتیک مصرف کنید. قبل از عمل نواحی که قرار است روی آن عمل انجام شود به دقت مشخص می‌شوند.

روش
عمل گونه گذاری با پروتز می‌تواند بسته به اولویت پزشک و بیمار در مطب پزشک، یک مرکز جراحی سرپایی و یا در یک بیمارستان انجام شود.کاشت گونه صورت می‌تواند تحت بیهوشی عمومی و خواب بودن بیمار و یا تحت بی‌حسی موضعی که در آن، ناحیه موردنظر بی‌حس می‌شود و بیمار بیدار است، انجام شود. در بی‌حسی موضعی ممکن است از قبل داروهایی برای بیمار تجویز شود تا در حین عمل راحت باشد. در برجسته کردن گونه سرتاسر صورت با استفاده از یک ماده ضدعفونی‌کننده پاک می‌شود، سپس یک برش در داخل دهان یا در زیر پلک پایینی ایجاد می‌شود. در روش برش داخل دهانی (روشی که اغلب استفاده می‌شود)، برش بین لثه بالایی و گونه ایجاد می‌شود. بافت نرم بالا برده می‌شود به طوری که یک کیسه روی استخوان گونه ایجاد شود. سپس ماده پروتز که معمولاً به صورت مثلثی شکل است، در داخل کیسه قرار داده می‌شود. مواد پروتز از مواد مصنوعی قابل‌انعطاف ساخته شده اند و شکل‌ها و اندازه‎های مختلفی دارند. برای بستن برش از بخیه‌های کوچکی استفاده می‌شود.

در صورت استفاده از روش برش زیر پلکی، یک برش بسیار ظریف درست زیر خط مژه پایینی و در چین طبیعی پلک ایجاد می‌شود. ماده پروتز از طریق این برش در داخل گونه قرار می‌گیرد.

بعد از عمل جراحی
بعد از گذشت یک هفته بخیه‌ها برداشته می‌شوند. درد عمل پروتز گونه خفیف تا متوسط است و با دارو قابل‌کنترل است. به منظور پیشگیری از ایجاد عفونت ممکن است داروهای آنتی‌بیوتیک تجویز شود. بروز کمی ورم و کبودی در چهره انتظار می‌رود، با این حال بالا نگه داشتن سر در هنگام خوابیدن و قرار دادن کمپرس سرد می‎‌تواند به کاهش ورم کمک کند. ممکن است به مدت حدوداً دو هفته جویدن غذا دشوار باشد و همچنین به مدت یک دوره زمانی در اطراف ناحیه درمان شده احساس سفتی و بی‌حسی داشته باشید. اغلب به مدت چند روز مسواک زدن دندان‌ها کمی دشوار است.

بروز عفونت بسیار نادر است، با این حال در جراحی پروتز گونه برخی خطرات ذاتی خاص وجود دارند که باید به طور کامل در مورد آنها با پزشک مشورت شود. بیماران می‌توانند با پیروی از دستورالعمل‌های توصیه‌شده توسط پزشک، بروز عوارض جانبی را به حداقل برسانند. 

مزایای پروتز گونه

عمل پروتز گونه دوره بهبودی بسیار کوتاهی دارد و می‌تواند نتایج بسیار چشمگیر و در عین حال طبیعی داشته باشد. از طریق عمل پروتز گونه بیماران می‌توانند ناهمواری‌های ناحیه وسط صورت را برطرف کنند، حجم از دست رفته گونه‌ها را بازگردانند، یک بُعد اضافی به گونه‌ها و صورت بدهند، حالت چهره را متعادل کنند و یک توازن بهتری به ویژگی‌های کلی چهره بدهند. بسیاری از متقاضیان پروتز گونه، خانم‌ها هستند. زیرا بالا و پُر بودن استخوان‌های گونه برای زنان به عنوان یک مشخصه زیبایی چهره در نظر گرفته می‌شود. بیماران مرد نیز با عمل پروتز گونه می‌توانند از مزایای متعادل و پُر کردن صورت بهره ببرند.


 

سوالات رایج

آیا عمل پروتز گونه برای من مناسب است؟
در صورتی که شما سالم هستید و به دنبال بهبود ویژگی‌های وسط چهره یا استخوان‌های گونه هستید، ممکن است برای عمل پروتز گونه یک گزینه مناسب باشید.

برای عمل پروتز گونه از چه نوع بیهوشی استفاده می‌شود؟
برای عمل کاشت گونه صورت از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

عمل پروتز گونه چقدر طول می‌کشد؟
انجام پروتز گونه ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

برای عمل پروتز گونه، برش‌ها در چه مکانی ایجاد می‌شوند؟
برش‌ها در داخل لب بالایی ایجاد می‌شوند.

آیا بعد از عمل پروتز گونه جای زخمی باقی می‌ماند؟
برش‌ها در داخل لب بالایی ایجاد می‌شوند و هیچ‌گونه جای زخم قابل‌مشاهده‌ای باقی نمی‌گذارند.

آیا عمل پروتز گونه درد زیادی دارد؟
ممکن است کمی درد و ناراحتی وجود داشته باشد که می‌توان آن را با دارو کنترل کرد.

بعد از انجام عمل پروتز گونه، چه موقع می‌توانم به محل کار خود بازگردم؟
بیماران حدود یک هفته بعد از عمل می‌توانند به محل کار خود بازگردند.

بخیه‌ها چه موقع برداشته خواهند شد؟
در عمل پروتز گونه اغلب از بخیه‌های قابل‌جذب استفاده می‌شود که خود به خود حل می‌شوند و نیازی به برداشتن آنها نیست.

در ارتباط با عمل پروتز گونه چه خطرات و عوارض جانبی وجود دارد؟
همه‌ی عمل‌های جراحی خطرات بالقوه‌ای دارند. خطراتی که در ارتباط با پروتز گونه هستند شامل عفونت و نیاز به برداشتن پروتز است. (حدود یک درصد خطر برداشت پروتز وجود دارد).

هزینه عمل پروتز گونه چقدر است؟
هزینه ی جراحی گونه با پروتز به میزان زیادی به شخص شما بستگی دارد و شامل مراقبت‌های قبل و بعد از عمل می‌شود. در جلسه مشاوره قبل از عمل، جزئیات هزینه کاشت گونه به اطلاع شما خواهد رسید.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |