صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

ما در کلینیک زیبایی، تخصصی صدف یک تکنولوژی منحصر به فرد برای لیپوساکشن ارائه کرده‌ایم که در واقع لیپوساکشن مبتنی بر ویبریشن می‌باشد. این روش جدید، کم‌خطر و بدون درد لیپوساکشن، به نام لیپوماتیک شناخته می‌شود. با استفاده از این سیستم، عمل لیپوساکشن هم برای بیمار و هم برای جراح آسان‌تر می‌شود و علاوه بر آن درد و تورم بعد از عمل به حداقل می‌رسد و نتایج بهتری از عمل لیپوساکشن به دست می‌آید ،این روش جهت کوچک کردن شکم بعد از سزارین کاربرد دارد. در حال حاضر عمل لیپوساکشن در سطح جهانی به عنوان دومین عمل جراحی پلاستیک (بعد از عمل بزرگ کردن سینه) شناخته می‌شود و در کلینیک صدف نیز روز به روز بر میزان مراجعه برای انجام این عمل افزوده می‌شود. پس اگر شما هم قصد دارید عمل لیپوساکشن انجام دهید، ابتدا با مراجعه به ما، با فواید و مزایای زیاد روش لیپوماتیک آشنا شوید.
لاغر کردن، پُر کردن و اصلاح شکل نواحی خاصی از بدن از طریق برداشتن چربی‌های اضافه‌ای است که در این نواحی انباشته شده و با جراحی لیپوساکشن انجام می شود. چندین روش مختلف برای لیپوساکشن وجود دارد. اخیراً دستگاهی به نام لیپوماتیک ابداع شده که توانسته است بسیاری از مشکلات مربوط به روش‌های قبلی را برطرف نماید. در روش‌های قدیمی از عمل جراحی و ایجاد بریدگی برای برداشتن بافت چربی اضافه استفاده می‌شد که در نتیجه آن، زمان عمل خیلی طولانی بود و باید در شرایط بیهوشی عمومی انجام می‌شد. علاوه بر آن، آسیب بیشتری به بافت‌های بدن وارد می‌شد و خونریزی و عوارض جانبی بیشتری به همراه داشت که دوره بهبودی بعد از عمل را نیز طولانی‌تر می‌کرد و حتی آثار جراحت و زخم بر روی بافت‌های بدن باقی می‌ماند. اما لیپوماتیک به طور ویژه‌ای برای درمان قسمت‌های وسیع بدن که عمل کردن آنها دشوار است مانند لاغری شکم، باسن، کمر، بازو، ران پاها و زانوها و کوچک کردن شکم بعد از زایمان کارایی بسیار خوبی دارد. در واقع این روش نسبت به روش لیپولیز لیزری که در اصل برای قسمت‌های کوچک و سطوح کم بافت‌های بدن طراحی شده است، برتری قابل توجهی دارد.در ادامه بیشتر در مورد اینکه لیپوماتیک چیست و چه کاربردی دارد، توضیح داده شده است.

 موارد استفاده از روش درمانی لیپوماتیک


این روش برای حذف بافت‌های حجیم چربی که به مقدار زیادی در قسمت‌های خاصی از بدن انباشته شده است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. قسمت‌های مختلف بدن که با این روش قابل درمان است، عبارتند از:
صورت و گردن
بازوها
بالاتنه
اطراف ناف
لگن
باسن‌ها
ران و ساق پاها
زانوها
مچ پا و اطراف قوزک‌ها


 

روند انجام عمل لیپوماتیک در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف

مشاوره نوبت اول
در جلسه مشاوره اولیه، پزشک متخصص زیبایی با بررسی وضعیت بدن شما تعیین می‌کند که تا چه حد می‌توان انتظار بهبودی در شکل اندام مورد نظر را داشت. پزشک در روش لیپو ماتیک، قسمت‌هایی از بدن شما که مشکل چاقی موضعی دارد را مورد معاینه قرار می‌دهد و میزان انعطاف‌پذیری پوست شما را بررسی می‌کند. همچنین مروری بر سوابق پزشکی شما خواهد داشت و سپس تصمیم می‌گیرد که چربی‌ها از کدام قسمت بافت مورد نظر باید برداشته شوند. علاوه بر آن در این جلسه، اندازه و نوع لباسی که برای فشرده‌سازی بافت موردنظر باید بپوشید، تعیین می‌شود.

معمولاً همیشه توصیه می‌شود که مشاوره اولیه به فاصله ۱۵ روز قبل از عمل انجام شود.

مشاوره نوبت دوم
پس از آنکه شما در مهلت ۱۵ روزه بعد از مشاوره اولیه، تصمیم خود را برای انجام عمل گرفتید، لازم است در یک مشاوره نوبت دوم یا مصاحبه قبل از عمل شرکت کنید تا نکات مهم مربوط به قبل و بعد از عمل، روش انجام عمل و نیز خطرات و عوارض جانبی احتمالی آن و مزایای لیپوماتیک به طور مفصل برای شما توضیح داده شود.

پزشک باید حتی شما را از خطرات خیلی استثنایی هم آگاه کند. اطلاعات و جزئیات کامل مربوط به این عمل به صورت مکتوب برای شما گردآوری شده است و ما از شما خواهیم خواست که قبل از امضا کردن، آن را به دقت بخوانید.

آماده‌سازی
برای آنکه بتوانید به نحو مناسبی برای انجام عمل آماده شوید، دستورالعمل‌های متعدد و جامعی به شما ارائه خواهد شد. اگر شما دارویی مصرف می‌کنید و لازم باشد که قبل از عمل، مصرف آن دارو را متوقف کنید، در این مرحله به شما اطلاع داده می‌شود. همچنین به شما سفارش می‌شود که از چند روز قبل تا چند روز بعد از عمل جراحی، سیگار نکشید. اگر دچار سرماخوردگی شده باشید، باید نوبت عمل خود را عقب بیندازید. از آنجا که بعد از عمل جراحی، شما کمی احساس ضعف خواهید داشت، لازم است یک نفر همراه شما باشد که بتواند شما را به خانه ببرد. علاوه بر آن اگر سطح عمل لیپوساکشن شما وسیع و یا در نواحی متعددی از بدن باشد، توصیه می‌شود که تا چند روز بعد از عمل هم در خانه، یک نفر همراه داشته باشید تا بتواند در انجام مراقبت‌های لازم به شما کمک کند.

بیهوشی
این عمل در شرایط بی‌حسی موضعی یا عمومی انجام می‌گیرد که نوع آن به سطح ناحیه مورد عمل بستگی دارد. البته عمل لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) ترجیحاً تحت شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد، زیرا بیمار می‌تواند در زمان عمل، آزادانه حرکت کند و تا حدی به اطراف خود برود. البته مسلم است که حرکت کردن بیمار می‌تواند باعث بهبودی نتایج حاصل از عمل شود. به طور کلی استفاده از جراحی لیپوماتیک هم برای پزشک و هم برای بیمار راحت‌تر می‌باشد. بعضی از بیماران هم خودشان ترجیح می‌دهند که این عمل را تحت بیهوشی عمومی انجام دهند که برای ما امکان آن وجود دارد.

عمل جراحی
قبل از انجام عمل جراحی، پزشک جراح، چربی‌های انباشته‌ای که باید برداشته شوند را مشخص کرده و علامت می‌زند. سپس بریدگی‌های کوچک و نامشهودی بر روی پوست شما ایجاد می‌کند. مقداری چربی همراه با یک مایع به زیر پوست شما تزریق می‌شود، سپس این چربی‌های زیر پوستی با استفاده از لوله‌های مکنده باریکی به بیرون کشیده می‌شود. این لوله‌های باریک به یک دستگاه متصل هستند. این دستگاه با استفاده از فشار خلأ، یک مکش قوی ایجاد می‌کند که چربی‌ها را بیرون می‌کشد. مدت زمان این عمل به مقدار و محل چربی‌هایی که باید برداشته شود، بستگی دارد.

بعد از عمل جراحی
بعد از اتمام عمل، به شما کمک می‌شود تا یک لباس مخصوص بپوشید که از پوست شما مراقبت کرده و ورم احتمالی در موضع مورد عمل را کاهش دهد. این لباس را باید به مدت ۴ تا ۶ هفته بپوشید. طی دو هفته اول بعد از عمل، شما کمی احساس سفتی و خمیری شدن پوست در ناحیه مورد عمل خواهید داشت. همچنین ممکن است پوست شما کرخت و بعضی از اوقات دردناک شود، البته این عوارض بعد از مدتی به خودی خود برطرف خواهد شد. برای بستن بریدگی ایجاد شده بر روی پوست که عمل لیپوساکشن از طریق آن انجام شده است، از بخیه استفاده نمی‌شود، بنابراین مابقی مایعی که به زیر پوست تزریق شده است می‌تواند از طریق همین شکاف از بافت خارج شود. این مایع به رنگ صورتی و به حالت خون آلود می‌باشد. خارج شدن این مایع از طریق بریدگی روی پوست باعث می‌شود که ورم بافت تا حد زیادی کاهش پیدا کند. خروج این ترشحات ممکن است تا ۲۴ ساعت بعد از عمل ادامه داشته باشد، اما کاملاً بی‌ضرر و طبیعی است. زخم‌های به جا مانده بر روی پوست، اندازه بسیار کوچکی دارند و در قسمت‌هایی از بدن قرار دارند که به سادگی دیده نمی‌شوند. البته تا مدت کوتاهی بعد از عمل هنوز این زخم‌ها رنگ قرمز و مشخص دارند، اما در درازمدت تقریباً به طور کامل محو می‌شوند. بعد از گذشت دو هفته شما می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید. همچنین می‌‌توانید فعالیت‌های ورزشی را با دقت و احتیاط کامل شروع کنید.

ممکن است بعد از عمل لیپوساکشن، ورم شدیدی در محل عمل ایجاد شود. شلوارک‌های مخصوص بعد از عمل لیپوساکشن (پانتی) می‌تواند باعث راحتی بیشتر بیمار و جلوگیری از تشدید ورم شود. طول مدتی که ورم در ناحیه مورد عمل وجود دارد، بسیار متغیر است. اما به طور کلی ممکن است تا شش ماه طول بکشد. شکل جدید اندام شما از چند روز تا چند هفته بعد از عمل جراحی به تدریج قابل مشاهده خواهد بود، اما باید به خاطر داشته باشید که نتایج نهایی این عمل حداقل چند ماه بعد مشخص خواهد شد.


 

مزایای لاغری موضعی به روش لیپوماتیک در کلینیک صدف

یک روش ساده و ایمن است – بدون باقی ماندن جای زخم و بدون درد شدید
نتایج رضایت‌بخش و طبیعی به دنبال دارد – برآمدگی و ناهمواری بر روی پوست به وجود نمی‌آید.
دوره بهبودی بعد از عمل کوتاه است – شما می‌توانید در روز بعد از عمل به محل کار خود بازگردید یا فعالیت‌های معمول خود را انجام دهید.
با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود – نیازی به استفاده بیهوشی عمومی نیست.
کاهش عوارض بعد از عمل از قبیل خون‌مردگی، ادم، جای زخم، عفونت و زمان بهبودی طولانی
کاهش مدت زمان انجام عمل
کاهش خونریزی در زمان عمل – خون‌مردگی، جای زخم و ادم بر روی بافت مورد نظر خیلی کمتر خواهد بود.


 

چرا من باید عمل لیپوماتیک انجام دهم؟

اگر در قسمت‌های مختلف بدن شما چربی‌های انباشته‌ای وجود دارد که از آن ناراضی هستید و یا اگر پوست شما در حد خفیف تا ملایم دچار افتادگی و چین و چروک شده است و می‌خواهید که ظاهر آن را بهتر سازید، پس شما می‌توانید کاندیدای خوبی برای عمل لاغری لیپوماتیک باشید. از آنجا که عمل لیپوماتیک به طور اختصاصی برای حذف دقیق چربی‌ها طراحی شده است، بنابراین هیچ‌گونه خطر آسیب رساندن به سایر بافت‌ها وجود ندارد. در واقع با استفاده از جراحی لیپوماتیک به عنوان یک روش سریع و ایمن، شما می‌توانید به سادگی چربی‌های انباشته بدن خود را رفع کنید.


 

عوارض جانبی

عوارض جانبی مربوط به عمل لیپوساکشن، بسیار نادر است. معمولاً این عوارض فقط محدود به خون‌مردگی و ورم مختصر می‌باشد که کاملاً طبیعی خواهد بود.

عوارض اصلی عمل لیپوساکشن شکم ، در اصل ماهیت پزشکی ندارند، بلکه بیشتر از نظر زیبایی مشکل‌ساز هستند.

یکی از این عوارض، برداشت بیش از حد یا کمتر از حد لازم چربی از بافت مورد نظر می‌باشد. در صورتی که چربی به مقدار بیشتر از حد لازم برداشته شود، اصلاح کردن آن خیلی مشکل‌تر از هنگامی است که چربی به میزان کمتر از حد لازم برداشته شده باشد. در صورت برداشت بیش از حد چربی، راه‌حل آن استفاده از عمل لیپوفیلینگ (عمل انتقال چربی) خواهد بود که طی آن چربی از طریق مکش از یک نقطه از بدن برداشته شده و به قسمت دیگری از بدن تزریق می‌شود تا حجم آن را بزرگ‌تر و شکل ظاهری آن را زیباتر کند. معمولاً بافت چربی که با استفاده از روش لیپوماتیک برداشته می‌شود، برای انجام این گونه عمل‌ها کیفیت بهتری دارد.

اگر عوارض این عمل به شکل برداشت کمتر از حد چربی باشد، برای اصلاح آن می‌توان به راحتی مقدار بیشتری چربی را در عمل تکمیلی حذف کرد. یکی دیگر از عوارض این عمل که احتمال بروز آن بسیار کم است، تغییر در غلظت رنگدانه‌های پوستی می‌باشد.


 

نتایج

برای مشاهده نتایج نهایی عمل لیپوساکشن باید مدتی صبر کنید. اولین آثار واضح این عمل تنها بعد از چند روز تا چند هفته قابل مشاهده خواهد بود، اما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که نتایج این عمل با گذشت زمان به تدریج بهتر و نمایان‌تر خواهد شد. نتایج نهایی نیز بعد از چند ماه قابل مشاهده خواهد بود.


 

هزینه

ارائه برآورد دقیقی از متوسط قیمت لیپوماتیک ، به سادگی ممکن نیست. بسته به کشوری که عمل جراحی در آن انجام می‌شود، هزینه جراحی تا حد زیادی متفاوت خواهد بود. این موضوع الزاماً بدین معنی نیست که اگر در مکانی هزینه لیپوماتیک ارزان‌تر بود، کیفیت عمل پایین‌تر است و یا اگر گران بود، کیفیت عمل بهتر است. بلکه هزینه‌ها به سطح قیمت‌ها و هزینه‌ها در کشورهای مختلف بستگی دارد. هنگام مقایسه جراحان در کشورهای مختلف، در اکثر موارد، هیچ همبستگی بین قیمت و کیفیت جراحی وجود نخواهد داشت. هزینه لیپوماتیک نهایی آن به متغیرهای زیادی (از قبیل اندازه ناحیه مورد عمل، حجم بافت چربی برداشته شده، مرکز درمانی انتخاب شده برای عمل و غیره) بستگی دارد.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |