صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

شکل سینه‌ها معمولا با گذشت زمان تغییر می‌کند و سینه‌ها حالت سفتی و فرم زیبای خود را از دست می‌دهند. زنانی که از شکل و فرم سینه‌های خود، حجم و شل‌شدگی آن ناراضی هستند، ممکن است تصمیم به انجام جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی بگیرند. طی عمل ماستوپکسی، پوست اضافی سینه برداشته می‌شود و بافت سینه با بافت‌های اطراف کشیده می‌شود تا فرم سینه تغییر داده شود و سینه‌ها در جای جدید خود پشتیبانی شوند، بدین ترتیب این عمل موجب بالا آمدن سینه‌ها و سفت کردن سینه می‌شود. معمولا عمل لیفت سینه همزمان با عمل بزرگ کردن سینه انجام می‌شود تا علاوه بر فرم سینه و سفتی آن، اندازه‌ی آن نیز بهبود پیدا کند.

ما معتقدیم که تکنیک‌های جراحی به کار رفته توسط متخصصین ما برای جراحی لیفت سینه، همراه با بزرگ کردن سینه یا بدون آن، بهترین و زیباترین نتایج را برای بیمارن به ارمغان می‌آورد. شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که بعد از انجام این جراحی اعتماد به نفس خود را دوباره به دست می‌آورید و این احساس خوب را که بدن شما ظاهری زیبا و بهترین حالت ممکن را دارد، تجربه خواهید کرد.

 


مزایای جراحی لیفت سینه از نظر زیبایی

جراحی لیفت سینه بدین منظور انجام می‌شود که سینه‌های شما بالا کشیده شوند، بافت آن‌ها سفت‌تر شود و موقعیت نوک سینه‌ها بهبود پیدا کند.
درزمان انجام جراحی بالا بردن سینه (همراه با بزرگ کردن سینه یا بدون آن) عوامل مختلفی در زیبایی سینه‌ها مدنظر قرار داده می‌شوند:
با توجه به تحقیقات جراحان پلاستیک، در جذاب‌ترین و زیباترین سینه‌ها، نوک سینه از یک خط فرضی مشخصی باید بالاتر باشد.
نوک سینه‌ها و فرورفتگی که در بالای جناغ سینه قرار دارند باید مثلثی را تشکیل دهند که اضلاعش با هم مساوی است. (یعنی فاصله‌ی هر کدام از سینه‌ها تا فرورفتگی بالای جناغ سینه باید با فاصله نوک سینه‌ها از همدیگر یکی باشد)
اندازه‌ی سینه با توجه به عرض قفسه‌ی سینه و اندازه‌ی کمر و همچنین قد بیمار تعیین می‌شود.
سینه‌ها باید حالتی بالاکشیده و سرحال داشته باشند و افتادگی نداشته باشند.
سینه‌ها باید کاملا متقارن و هم‌شکل باشند ( البته در هیچ زنی شکل سینه‌ها کاملا متقارن نیست).
برجستگی سینه به شکل مناسب: شکل برجستگی سینه باید به صورتی باشد که نوک سینه درست در بالای قسمتی قرار گیرد که سینه‌ها بیشترین برجستگی را دارند.


 

کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی)

 

جراحی لیفت سینه یک جراحی کاملا اختیاری است. در این جراحی ممکن است از تکنیک‌های مختلفی استفاده شود که در هر یک از برش خاصی استفاده می‌شود و پس از ایجاد برش پوست اضافی سینه برداشته می‌شود و محل قرار‌گیری ‌هاله‌ی نوک سینه تصحیح می‌شود. در افرادی که سینه‌های کوچکی دارند که میزان افتادگی آن خفیف است، می‌توان جراحی را با برش‌های کوچک‌تری نسبت به برش‌های مورد نیاز برای جراحی لیفت سینه‌ی استاندارد، انجام داد. هرچند روش‌های مختلفی برای این جراحی وجود دارد، برای تعیین بهترین روش و برنامه‌ی درمانی اختصاصی برای شما، انجام یک جلسه مشاوره با متخصصین کلینیک صدف ضروری می‌باشد.


 

جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) در کلینیک صدف

چگونه برای انجام جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) آماده شوم؟
شش هفته قبل از جراحی
کشیدن سیگار را متوقف کنید

دو هفته قبل از جراحی
مصرف نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کنید.
مصرف هر گونه دارو، ویتامین، مکمل‌های حاوی مواد معدنی و دارو‌های گیاهی که ممکن است باعث افزایش خونریزی شوند را متوقف کنید.
سعی کنید عادت کنید که شب‌ها حتما به پشت بخوابید و یا روی صندلی راحتی دراز بکشید و یا به نحوی زیر سر خود پشتی قرار دهید که زاویه بدن شما ۲۵ تا ۴۵ درجه باشد. لازم است تا چند روز پس از جرای به همین حالت بخوابید.
یک هفته قبل از جراحی
سعی کنید جای وسایل آشپزخانه را به نحوی مرتب کنید که برای دسترسی به موارد مختلف نیاز نباشد که بازوی خود را زیاد حرکت دهید.
سعی کنید تمامی ‌لباس‌هایی که باید شسته شوند را بشویید، چون انجام این کار بعد از جراحی برایتان مشکل خواهد بود.
لباس‌هایی که بعد از جراحی می‌خواهید بپوشید را آماده کنید، از جمله دمپایی‌های راحتی و بلوزهایی که جلوباز هستند.
هماهنگی‌های لازم را با دوستان یا اعضای خانواده انجام دهید تا در دوران ریکاوری پس از جراحی مراقب شما باشند.
با یک نفر هماهنگی لازم را انجام دهید که در صورت نیاز به ماندن شما در بیمارستان، شب کنار شما بماند.
جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) چگونه انجام می‌شود؟
جراحی لیفت سینه معمولا تحت بیهوشی عمومی ‌انجام می‌شود و در حدود ۱٫۵ تا ۲ ساعت زمان می‌برد و نیازی به بستری شدن و ماندن در بیمارستان ندارد (پس از انجام جراحی بیمار مرخص می‌شود). این جراحی را می‌توان با تکنیک‌های مختلفی انجام داد و در هر یک از این تکنیک‌ها، برش متفاوتی برای انجام جراحی روی سینه ایجاد می‌شود. متخصصین ما در کلینیک صدف با توجه به عوامل زیر، بهترین تکنیک جراحی را برای شما انتخاب می‌کنند:

سایز و فرم سینه
اندازه و موقعیت نوک سینه (نوک سینه و قسمت مدور تیره رنگ در اطراف آن)
میزان افتادگی و شل‌شدگی سینه
کیفیت پوست بیمار و میزان قابلیت ارتجاعی پوست و همچنین میزان پوست اضافی سینه
در تمامی ‌روش‌های جراحی لیفت سینه، لازم است برای برداشتن پوست اضافی و تغییر دادن فرم سینه، برش‌هایی در سینه ایجاد شود. تکنیک‌های مختلفی برای انجام این جراحی وجود دارد و وجه تمایز این تکنیک‌ها در نوع برش ایجاد شده در سینه و روش بالاکشیدن بافت سینه می‌باشد.

جراحی لیفت سینه به روش استاندارد
در جراحی لیفت سینه به روش استاندارد، برش‌های ایجاد شده به شکل لنگری (یا برش شبیه سوراخ کلید) است. در این روش یک برش در زیر سینه ایجاد می‌شود و سپس از قسمت میانی این برش، برش دیگری به صورت عمودی تا مرز ‌هاله‌ی نوک سینه ایجاد می‌شود و در نهایت دورتادور ‌هاله‌ی نوک سینه برش داده می‌شود. این روش جراحی برای مواردی استفاده می‌شود که بیشترین میزان افتادگی سینه را دارند. این روش بیشترین میزان زخم جراحی را بر جای می‌گذارد.

برش دوناتی
روش برش دوناتی یا برش Benelli نسبت به روش برش لنگری کمتر تهاجمی ‌است، چرا که وسعت برش ایجاد شده بسیار کمتر است و به دور‌ هاله‌ی نوک سینه ختم می‌شود. این روش جراحی برای افرادی استفاده می‌شود که میزان افتادگی سینه‌ی آن‌ها متوسط یا خفیف است. همچنین این روش در مواردی استفاده می‌شود که پروتز سینه نیز در سینه‌ها قرار داده می‌شود . در این روش قسمتی از پوست سینه در اطراف ‌هاله‌ی نوک سینه برداشته می‌شود و پوست اطراف مجددا به ‌هاله‌ی نوک سینه بخیه زده می‌شود و بدین ترتیب با ایجاد برش‌های کوچک‌تر، سینه‌ها بالا کشیده می‌شوند.

برش لنگری
در این روش یک برش دور‌ هاله‌ی نوک سینه ایجاد می‌شود، سپس برش دیگری در زیر سینه (محل چین بین سینه و پوست شکم) ایجاد می‌شود و یک برش عمودی این دو برش را به یکدیگر متصل می‌کند. این روش تهاجمی‌‌ترین روش برای انجام لیفت سینه است اما در صورتی که میزان شل‌شدگی و افتادگی سینه زیاد باشد، لازم است از این روش استفاده شود. همچنین در صورتی که همزمان با لیفت سینه، عمل کوچک کردن سینه باید انجام شود، این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برش هلالی
در این روش تنها یک برش هلالی در قسمت بالایی‌ هاله‌ی دور نوک سینه ایجاد می‌شود. در این روش اغلب همزمان با لیفت سینه، کاشت پروتز نیز انجام می‌شود و این روش برای افرادی مناسب است که میزان افتادگی سینه‌ی آن‌ها خفیف است.

لیفت بدون ایجاد برش
در این روش سینه‌ها بالا کشیده می‌شوند اما شل‌شدگی پوست سینه برطرف نمی‌شود. در این روش برش‌های بسیار ریزی در سینه ایجاد می‌شود و یک آندوسکوپ کوچک از طریق آن وارد سینه شده و لیفت سینه را انجام می‌دهد.

لیفت سینه با برش عمودی
برای انجام جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) با تکنیک برش عمودی، ابتدا یک برش دورتادور‌ هاله‌ی نوک سینه ایجاد می‌شود و سپس یک برش عمودی از زیر این برش تا زیر سینه ایجاد می‌شود. در روش استاندارد لیفت سینه (با برش لنگری) یک برش افقی دیگر نیز در زیر سینه ایجاد می‌شود، اما در روش عمودی از ایجاد این برش افقی اجتناب می‌شود. متخصصین کلینیک صدف معمولا برای رسیدن به نتایج ایده‌آل به بیمارانی که هر دو سینه‌ی خود را عمل می‌کنند و حجم زیادی از سینه‌های آن‌ها تحلیل رفته است، توصیه می‌کنند که جراحی لیفت سینه را همراه با کاشت پروتز و بزگ کردن سینه انجام دهند. هر دوی این عمل‌ها به طور همزمان طی یک جراحی انجام می‌شود، البته ممکن است برای رسیدن به نتایج ایده‌ال نیاز به انجام جراحی ترمیمی ‌(جراحی مجدد) باشد.

نتایج جراحی
هرچند نتایج جراحی لیفت سینه، بلافاصله بعد از جراحی نیز قابل رویت هستند، اما فرم سینه‌ها طی چند ماه بعد از جراحی به تدریج بهتر و بهتر می‌شود. جای برش‌های جراحی برای همیشه می‌ماند، اما با گذشت زمان محو می‌شود و تدریجا کمرنگ‌تر می‌شود. هرچند نتایج حاصل از جراحی لیفت سینه دائمی ‌هستند، اما ممکن است با گذشت زمان، بر اثر بالا رفتن سن و تاثیر جاذبه زمین بر سینه‌ها، با گذشت زمان سینه‌ها مجددا شروع به تغییر شکل دادن بکنند. شما می‌توانید برای حفظ نتایج حاصل از جراحی لیفت سینه‌ی خود (ماستوپکسی) سعی کنید وزن خود را در محدوده سالم حفظ کنید و به طور کلی سبک زندگی سالمی ‌داشته باشید.

هرچند با تقبل هزینه لیفت سینه و عمل جراحی لیفت سینه برای اکثر بیماران بی‌خطر است، بااین‌وجود بعضی خطرات خاص در ارتباط با این روش جراحی وجود دارد. بعضی از این خطرات می‌تواند با باقی ماندن جای زخم و عدم تقارن و همچنین ریسک‌های عمومی جراحی بالا کشیدن سینه همچون عفونت، خون‌ریزی و واکنش به مواد بی‌حسی ارتباط داشته باشد. به‌هرحال، اکثر افرادی که این عمل جراحی را برای رفع افتادگی سینه انجام می‌دهند، با عوارض لیفت سینه در این رابطه مواجه نمی‌شوند.

ریکاوری
جراحی بالا کشیدن سینه معمولا به طور سرپایی انجام می‌شود به این معنا که نیازی به بستری کردن بیمار و ماندن بیمار در بیمارستان نیست. در این صورت، حتما هماهنگی‌های لازم را انجام دهید که پس از انجام جراحی یک نفر شما را تا خانه برساند و حداقل برای یک شب بعد از جراحی کنار شما بماند.

بعد از جراحی، سینه‌های شما متورم و کبود خواهد بود و برای یک تا دو هفته درد خواهد داشت. لازم است طی یک هفته بعد از جراحی، یک سینه بند مخصوص پس از جراحی بپوشید و سپس برای چندین هفته سینه‌بند کشی مخصوص دیگری برای پشتیبانی از سینه‌های خود بپوشید.

بعد از جراحی، به تدریج تورم سینه‌ها بر طرف می‌شود و جای زخم جراحی محو می‌شود. ممکن است شما در ابتدا حس لامسه‌ی خود را در قسمت نوک سینه‌ها از دست بدهید، اما حس لامسه به تدریج و طی چند هفته یا چند ماه به حالت اولیه باز می‌گردد. البته برخی از بیماران حتی تا یک سال، بی حس بودن نوک سینه را تجربه می‌کنند. در موارد بسیار نادری ممکن است از دست دادن حس لامسه در نوک سینه دائمی ‌باشد.


    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |