صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

روش‌های قدیمی رفع موهای زائد بدن، مثل بند انداختن و استفاده از موچین، تیغ اصلاح، اپیلاسیون (وکسینگ) و محلول‌های شیمیایی، دیگر کارایی ندارند، چرا که اغلب دردناک و پردردسر بوده و همگی موقتی هستند.

روش درمانی مورد استفاده ما، جدیدترین و مؤثرترین روش رفع موهای زائد است. هنگامی که موهای ناخواسته در جاهایی مثل صورت، گردن، شکم، سینه‌ها یا بازوها ظاهر می‌شوند، تنها با بهترین و پیشرفته‌ترین فن‌آوری می‌توان به طور مؤثر آن‌ها را رفع کرد. کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف از جدیدترین لیزرها و پیشرفته‌ترین سیستم‌هایی که برای رفع سریع‌تر و مؤثرتر موهای ناخواسته نسبت به سایر روش‌ها طراحی شده‌اند، استفاده می‌کند.

 

 

مزایای لیزر کردن موهای زائد


تکنیک‌های درمانی طب سوزنی به کاربرده شده در کلینیک صدف، انواع مختلف از بیماری‌ها را درمان می‌نماید:
– تهوع ناشی از شیمی‌درمانی

– افزایش اعتماد به نفس: لیزر موی زائد به شما کمک می‌کند احساس و ظاهر بهتری داشته و به خاطر داشتن موهای زائد روی صورت و دست و پاهایتان احساس خجالت نکنید.
– داشتن ظاهری عالی: رفع موهای زائد با لیزر به شما کمک می‌کند همیشه از داشتن پوستی صاف و جذاب لذت ببرید. دیگر نمایان شدن دوباره موهای زائد روی پوست و رشد مو زیر پوست باعث ناراحتی شما نخواهد شد.
– صرفه‌جویی در هزینه: شاید قیمت لیزر موی زائد در ابتدا گران به نظر برسد، اما در دراز مدت واقعاً باعث صرفه‌جویی در هزینه‌هایتان می‌شود. در دراز مدت، هزینه لیزر موهای زائد از اپیلاسیون، الکترولیز و سایر روش‌های رفع موهای زائد با لیزر، که به طور مرتب باید انجام شوند، ارزان‌تر تمام می‌شود.
– صرفه‌جویی در زمان: با لیزر موهای زائد بدن به شکل حرفه‌ای، به مقدار زیادی در زمان صرفه‌جویی می‌کنید. با رفع دائمی موهای زائد، دیگر نیازی نخواهد بود به خاطر نوبت الکترولیز یا اپیلاسیون از وقت کارهای دیگرتان بزنید.
– جلوگیری از رشد مو در داخل پوست: رشد مو زیر پوست باعث ناراحتی، عفونت و خجالت شخص می‌شوند.


 

کاندیدای مناسب

 

با استفاده از لیزر مو اندام تناسلی درمان اشخاصی با اکثر رنگ پوست‌ها، و حتی درمان موهای قهوه‌ای روشن نیز امکان‌پذیر است. البته، موهایی که به طور طبیعی زرد، قرمز روشن یا سفید هستند در ریشه خود رنگدانه چندانی ندارند، بنابراین از بین بردن موهای زاید این نوع موها با هیچ نوع لیزری به طور کامل رفع کرد. وقتی مو تیره و پوست روشن باشد به جلسات کمتری برای درمان نیاز است (بنابراین، برای گرفتن بهترین نتیجه از هر جلسه، پیش از درمان از برنزه کردن پوستتان خودداری کنید).

این درمان برای کودکان نیز مناسب است. برای مثال اگر کودک دارای یک خال مادرزادی مودار بوده یا هرگونه مشکل دیگری در زمینه پرمویی داشته باشد می‌توان با لیزر رفع موهای زائد آن را رفع کرد. البته کودکان باید به سن مناسب رسیده باشند (مثلاً، ۱۲ سال) تا روش درمان را درک کرده و برای انجام آن همکاری کنند. ما معمولاً دختران زیر ۱۲ سال که روی لب بالایی‌شان موهای تیر رشد کرده است را نیز درمان می‌کنیم.


 

چه جاهایی از بدن را می‌توان درمان کرد؟

 

تمامی بخش‌های بدن قابل درمان هستند. در زنان، معمولاً لب بالا، چانه، کشاله زان ، خط بیکینی ، بازوها و زیر بغل درمان می‌شود. در مردان نیز بیش از همه شانه‌ها، کمر و ناحیه ریش با لیزر موهای بدن درمان می‌شوند.

 


بخش های بدن

 


 

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟

 

لیزر یک وسیله درمان نوری غیرتهاجمی است که مخصوصاً برای رفع پرمویی در زنان و حذف موهای ناخواسته بخش‌های مختلف بدن ساخته شده است. دستگاه لیزر زیر بغل ، پالسی از نور شدید و متمرکز تولید می‌کند که با استفاده از یک پروب کوچک به ناحیه مورد درمان تابیده می‌شود و میتوانید از مزایای لیزر زیر بغل استفاده نمایید .

این انرژی لیزری از پوست عبور کرده و به فولیکول‌های مو می‌رسد. در آنجا انرژی توسط رنگدانه موجود در مو و فولیکول مو جذب شده که این باعث تخریب هدفمند ریشه مو، بدون آسیب دیدن حفره‌های ظریف پوست و ساختار آن می‌شود. لیزر، تنها برای کسری از ثانیه پالس‌دار یا «روشن»، می‌شود. طول مدت پالس‌ها با دقت تنظیم می‌شود تا اینکه انرژی لیزر، بدون انتقال گرمای بیش از حد به پوست اطراف، توسط فولیکول‌ها جذب شود.

موهای متصل به فولیکول‌های لیزر شده، در طول درمان از پوست بیرون کشیده شده و مابقی هم در طول ۲ تا ۳ هفته آینده از پوست خارج می‌شوند. همچنین، با دستگاه خنک کننده دینامیک از سطح پوست محافظت می‌شود. این دستگاه با اسپری کردن مقطعیِ کرایوژن روی پوست، لایه اپیدرم پوست را خنک کرده و از آن محافظت می‌کند. عملکرد دستگاه اسپری متناسب با پوست بیمار، توسط رایانه تنظیم می‌شود، تا محافظت از پوست در حین درمان به درستی انجام گیرد.


 

بهترین لیزر برای رفع موهای زائد

 

لیزر الکساندرایت (Apogee- elit) دارای قوی‌ترین و بهترین cooling و مؤثرترین لیزر برای موهای زائد در سطح دنیا و ساخت شرکت cynosure آمریکا می‌باشد. لیزر موهای زائد صورت و بدن با لیزر الکساندرایت حسی متفاوت و بدون عارضه با اثری ماندگار ایجاد می‌کند و باعث بالابردن انتظارات بیمار می‌شود.

از بین بردن موهای زائد بدن از دیرباز موردتوجه عموم مردم جامعه بخصوص پزشکان متخصص زیبایی بوده است. روش‌های قدیمی مانند تراشیدن یا کندن موها به طرق مختلف و استفاده از انواع داروهای موبر همگی اثر موقت داشته و قادر به محو کامل موهای زائد نمی‌شوند.

لیزر موهای زائد ازجمله لیزرهای غیر تخریبی بوده و اساس آن‌ها بر پایه تخریب رنگدانه پوست و مو (ملانین) می‌باشد. البته لیزرهایی با قابلیت تخریب عروق فولیکول‌های مو نیز در بازار عرضه شده‌اند که فعلاً کارآیی آن‌ها به اثبات نرسیده است.

در میان انواع لیزرهای موجود در بازار ، لیزر آلکس بیشترین اثر دهی را بر موهای تیره و ضخیم دارد. ( بنابراین الکس ، لیزر مناسب لیزر مو در پوست های تیره می باشد که مناسب نژاد ایرانیان می‌باشد)

در حال حاضر موهای کرکی و کم‌رنگ به علت کم بودن رنگدانه در آن‌ها با لیزر قابل از بین رفتن نیستند و یا اثر مناسبی نشان نمی‌دهند.

بهتر است لیزرهای پرقدرت مانند آلکساندرایت ، برای پوست‌های روشن و نسبتاً روشن استفاده شوند که احتمال سوختگی وجود دارد. در پوست‌های تیره‌تر لیزرهای کم‌خطرتر مانند ان دی یاگ که احتمال سوختگی کمتری دارند، مناسب‌ترند.

خوشبختانه دستگاه‌های جدید و پیشرفته مجهز به هر دو نوع این لیزرها بوده و کلینیک صدف نیز با دارا بودن جدیدترین دستگاه‌های (دستگاه Elite ساخت کمپانی cynosure آمریکا – دستگاه Apogee ساخت کمپانی cynosure آمریکا) مورد تأیید FDA قادر به ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان با انواع تیپ‌های پوستی می‌باشد.


 

نتایج درمان

 

باید توجه داشت که متوسط جلسات لیزر موهای زائد صورت در بیمارانی که زمینه هورمونی ندارند ۶ تا ۸ جلسه و دربیماران دارای مسائل هورمونی حداقل ۲ برابر این میزان است. البته چنانچه در بالا ذکر شد این آمار یک عدد میانگین بوده و بسیاری از بیماران ممکن است زودتر یا دیرتر از این به نتیجه مطلوب برسند.

باید توجه داشت که هرچه قدر مو مشکی‌تر و ضخیم‌تر و پوست سفیدتر باشد نتیجه بهتر است. لذا در مورد موهای کرکی، بور و در افراد با پوست تیره لیزر به‌طورمعمول توصیه نمی‌شود . تراشیدن موهای ناحیه مورد درمان با تیغ یا ماشین اصلاح مشکلی ندارد.


 

روند کار در روز درمان چگونه است؟

 

پیش از این، هیچ وقت رفع دائمی موهای زائد، به این سادگی نبوده است. به غیر از مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد و مراقبت‌های روزمره پوست، نیازی به آمادگی دیگری برای این درمان نیست. لطفاً در ناحیه مورد درمان از آرایش استفاده نکنید، زیرا برخی از انواع مواد آرایشی می‌توانند انرژی لیزری اضافی را جذب کرده یا تا حد تحریک کردن پوست گرم شوند. آرایش می‌بایست قبل از درمان پاک شود، البته می‌توانید دو ساعت بعد از درمان آرایش کنید. در محل مورد درمان از وازلین، بالم لب یا سایر محصولات دارای پایه نفت سنگین استفاده نکنید. در مورد چیزهایی که قبل از جلسه درمان می‌خورید و می‌نوشید محدودیتی وجود ندارد.

پس از پاسخ دادن به تمامی پرسش‌هایی که ممکن است در مورد عوارض لیزر موهای زائد داشته باشید، ناحیه‌ای که قرار است درمان شود تمیز می‌شود. در زمانی که لیزر روشن می‌شود، تمام افراد حاضر در اتاق درمان می‌بایست عینک محافظ به چشم بزنند.

طول هر جلسه درمان از چند دقیقه، برای لب بالا، تا یک ساعت یا بیشتر (برای مثال، برای کل پاها، یا سینه و کمر آقایان) متغیر است.

اگر پیش از شروع درمان تصمیم گرفتید بخش‌های بیشتری را درمان کنید، باید قبلاً تماس بگیرید تا با توجه به وقت بیشتری که نیاز دارید برای درمانتان برنامه‌ریزی شود.


 

آیا این روش درد دارد؟

 

دستگاه لیزر تنها نور منتشر می‌کند. در طول درمان ممکن است احساس مور مور شدن به شما دست داده یا حس کنید ضربات ملایمی مثل ضرباتی با یک کش لاستیکی به پوستتان وارد می‌شود. هیچ‌گونه خونریزی یا زخم بازی ایجاد نمی‌شود. برای برخی افراد درمان اول ناراحت‌کننده‌تر از جلسات بعدی است. دلیل این امر آن است که در جلسه اول ریشه موهای بیشتری نابود می‌شود؛ و شاید هم به این دلیل که این افراد در جلسه اول بیشتر از جلسات بعدی نگرانند چون دقیقاً نمی‌دانند که باید انتظار چه چیزی را داشته باشند.

اگرچه بعضی از بخش‌های بدن مثل لب بالا و ناحیه رویش موهای زهار از سایر نقاط حساس‌ترند، اما بسیاری از بیماران، درمان این نواحی را با ناراحتی بسیار کم یا حتی بودن ناراحتی توصیف می‌کنند. متخصصین ما در کلینیک صدف در زمینه تکنیک‌های رفع ناراحتی آموزش دیده و شرایط درمانتان را مطابق با وضعیت و حساسیت‌های شما مهیا می‌کند. در صورت استفاده از بی‌حسی موضعی، زمان کافی برای اثرگذاری آن در نظر گرفته می‌شود. افرادی که قبلاً اپیلاسیون، استفاده از شیره قند، و/یا الکترولیز (یا درمان با انواع دیگر لیزرها) را امتحان کرده‌اند، معمولاً می‌گویند که لیزر ناراحتی کمتری ایجاد کرده یا گاهی اوقات تقریباً هیچگونه ناراحتی وجود ندارد.


 

موارد منع لیزر موهای زائد

 

حاملگی و مصرف بعضی داروها باعث ممنوعیت انجام لیزر می‌شود. در صورت مصرف ترکیبات حاوی رتینوئیک اسید مثل آکوتان و راکوتان یا ترکیبات حاوی اسید رتینوئیک و ترکیبات پیلینگ ، موضوع را به پزشک مربوطه و پرسنل درمانگاه اطلاع دهید تا یا لیزر شما به تعویق افتاده و یا تدابیر لازم قبل از انجام لیزر اندیشیده شود.


 

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

 

در واقع هزینه لیزر موهای زائد می‌تواند به طور غیرقابل تصوری پایین باشد. در مواردی که زمان مهم است، به خاطر سرعت درمان با لیزر، هزینه رفع موهای زائد روی‌هم رفته کسری از هزینه روشی مثل الکترولیز خواهد بود. تعیین دقیق قیمت لیزر موهای زائد ، بعد از دیدن ناحیه‌ یا ناحیه‌هایی که می‌خواهید درمان شود امکان‌پذیر است. در طول جلسه مشاوره هزینه درمانتان را به شما اعلام خواهیم کرد.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |