صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

تجمع چربی در شکم،‌ خطرناک‌تر از انواع دیگر افزایش وزن است و خطر ابتلا به مشکلات سلامتی جدی را افزایش می‌دهد. آگاهی از شایع‌ترین علت چاقی شکم و ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی می‌تواند در درمان چاقی شکم به شما کمک کند.

 اولین علت چاقی شکم


چاقی شکم معمولاً زمانی رخ می‌دهد که بدن بیش از میزان نیاز کالری مصرف کند. در‌نتیجه، چربی احشایی عمیقاً در داخل شکم تجمع پیدا می‌کند. حذف کالری به‌منظور کاهش وزن می‌تواند لاغری شکم را به ارمغان آورد.

یک پوند چربی شامل ۳۵۰۰ کالری است، اگر می‌خواهید یک پوند چربی را بسوزانید، این میزان از کالری را به‌طور هفتگی حذف کنید. این کار از طریق تغییر در رژیم غذایی و ورزش امکان‌پذیر است. 

خطرات ناشی از چاقی شکم

چاقی شکم خطرناک‌تر از انواع دیگر چاقی است. مقادیر بالای چربی شکم، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت، فشارخون بالا و مشکلات کیسه صفرا را افزایش می‌دهد. خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان، مانند سرطان پستان و سرطان روده بزرگ، نیز بالاتر است.


 

درمان‌های پزشکی برای رفع چربی شکم

کلیه خدمات زیبایی و تناسب‌اندام از قبیل جراحی و لیزر درمانی در کلینیک صدف تحت نظر متخصصان مجرب ما انجام می‌گیرد. ما از روش‌های متفاوت برای مشکلات متفاوت مربوط به چاقی شکم و پهلو از قبیل لیپوساکشن، لیپولیز، مزوتراپی و مدرن‌ترین روش‌های رفع چربی اندام و همچنین روش‌های طب سوزنی و سنتی بهره می‌گیریم. هیچ‌یک از روش‌ها ابزاری برای کاهش وزن محسوب نمی‌شوند. آن‌ها ابزار فرم‌دهی به بدن هستند.

جراحی شکم
آبدومینوپلاستی (که معمولاً به‌ جراحی زیبایی شکم معروف است) پوست و چربی اضافی اطراف شکم را رفع کرده و درعین‌حال دیواره شکم را سفت می‌کند. این عمل جراحی اغلب پس از بارداری و یا کاهش وزن انجام می‌گیرد، زمانی که پوست کشیده و یا شل می‌شود. ممکن است نیاز به ایجاد ناف جدید از طریق آمبیلوکوپلاستی باشد. لیپوساکشن نیز ممکن است اغلب در پهلوها انجام شود.

لیپوساکشن جراحی
لیپوساکشن از رایج‌ترین روش‌های جراحی زیبایی برای لاغری موضعی شکم و پهلو است. این روش از بین بردن چربی جایگزینی برای کاهش وزن نیست، بلکه راهی برای جداسازی نواحی چرب و حذف بافت چربی از طریق روش مکش بطور موضعی است که در لاغری شکم و پهلو کاربرد دارد. با افزایش وزن، اندازه و حجم سلول‌های چربی افزایش می‌یابد. لیپوساکشن این سلول‌های چربی را در نواحی مشخص کاهش داده و با حذف لایه‌های رویی چربی فرم بدن را بهبود می‌بخشد.

لیزر لیپوساکشن
یک روش جدید مورد تأیید FDA برای از بین بردن چربی لیزر لیپوساکشن است. این روش شبیه لیپوساکشن جراحی بوده اما میزان تهاجم آن کمتر است. یک لیزر برای حل نواحی خاصی از چربی بطور مثال درمان چاقی شکم و سفت شدن پوست اطراف آن استفاده می‌شود. این روش سرپایی در مطب پزشک انجام‌شده و نیاز به استفاده از بیهوشی عمومی ندارد. شما ممکن است اندکی درد و کبودی را برای چند روز پس از لیزر لیپوساکشن تجربه کنید، اما این روش به‌خودی‌خود بدون درد است. طیف گسترده‌ای از روش‌های از بین بردن چربی با حداقل تهاجم از لیزر استفاده می‌کنند، ازجمله اسمارت لیپو، اسمارت لیپو، اسلیم لیپو،‌ لیپولایت و کول لیپو.

لیپولیز یا لیپوساکشن؟
لیزر لیپولیز می‌تواند به‌نوبه‌خود در حذف چربی مؤثر باشد. بااین‌حال، تلفیق لیزر لیپولیز با لیپوساکشن سنتی به‌طورکلی بهترین نتایج را برای سفت کردن و جمع‌کردن پوست شکم بعد از عمل جراحی زیبایی شکم به دست می‌دهد.
در حال حاضر آشکار شده است که ترکیب لیپوساکشن سنتی با لیزر لیپولیز فرم بدنی زیبا و پوستی سفت ایجاد می‌کند. ما قادر هستیم که بدون نیاز به عمل جراحی زیبایی شکم ، شکمی سفت‌تر را برای افراد به وجود آوریم.
یافته های بسیاری از مطالعات حاکی از آن است که لیزر لیپولیز یک درمان بی خطر و موثر برای هدف قرار دادن نواحی کوچکی از چربی بدن و لاغری شکم وپهلو است و از آنجا که این روش به صورت سرپایی انجام می شود، به‌طور کلی بهبود آن سریع است. با پزشک خود درمورد اینکه آیا شما نامزد خوبی برای لیپوساکشن، لیزر لیپولیز یا هر دوی آن‌ها هستید، مشورت کنید.

حذف چربی به روش اولتراسوند یا درمان با دستگاه
این روش غیرتهاجمی حذف چربی، با استفاده از امواج اولتراسوند موجب شکستن بافت چربی و خلاص شدن از شر چربی‌های اضافی می‌شود. برای دستیابی به نتایج موردنظر سه تا چهار جلسه درمان نیاز است. در طول هر جلسه، یک میل جراحی اولتراسونیک بر روی پوست قرار می‌گیرد و پوست را ماساژ میدهد تا امواج اولتراسوند به پوست نفوذ کرده و باعث ازبین رفتن سلول‌های چربی شوند. سپس بدن از سلول‌های چربی ناخواسته را دفع می‌کند. لیپوسونیکس نمونه‌ای از حذف چربی به روش اولتراسوند است که با استفاده از امواج اولتراسوند با شدت بالا موجب ذوب شدن و حذف چربی می‌شود. اولتراشیپ نیز با استفاده از پالس‌های فراصوت سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهد.

مزوتراپی
این روش سریع غیرتهاجمی حذف چربی با استفاده از یک تزریق ساده موجب حل بافت‌های چربی می‌گردد. در این روش حذف چربی داروهای معمولی و یا هومیوپاتی، ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه به لایه مزودرم پوست تزریق می‌شوند. تزریق موجب تحریک سلول‌های چربی به آزادکردن چربی و همچنین شکستن سلولیت می‌شود. کبودی خفیف اغلب تجربه می‌شود، اما به سرعت برطرف می‌شود. لیزر، درمانی است اغلب همراه با مزوتراپی به‌منظور سفت کردن پوست در ناحیه حذف چربی استفاده می شود.

کول اسکالپینگ یک روش مورد استفاده برای کوچک نمودن پهلوها
کول اسکالپینگ یک روش پیشنهادی برای کوچک کردن شکم و پهلوهاست که از طریق ایجاد سرمای کنترل شده سلول‌های چربی را کرستالیزه می‌کند. هنگامی که این سلول‌های چربی می‌میرند، آن‌ها از بدن شما دفع می‌شوند. کول اسکالپینگ نه تنها یک گزینه غیر جراحی است که می‌تواند به لاغری موضعی شکم و پهلو کمک کند، بلکه:
• درصورت حفظ رژیم لاغری مناسب و برنامه ورزشی دارای نتایج پایدار خواهد بود.
• فقط حدود یک ساعت به طول می‌انجامد.
بهترین قسمت کول اسکالپینگ این است که پس از اتمام این روش، شما می توانید بدون دوره نقاهت مستقیماً به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردید.

لیپوماساژ یا اندرمولب
این روش لاغری موضعی به ثبت رسیده، فرآیند آزادسازی چربی را (لیپولیز) فعال می‌کند و موجب از بین رفتن چربی‌های موضعی و رفع عیوب بدن می‌شود. تحریک مکانیکی Roll LPG موجب واکنش بیولوژیکی شدید می‌شود:‌ فعال شدن مجدد آزادسازی چربی و تولید کلاژن و الاستین. نتایج آن دستیابی به فرم بدنی زیباتر و پوست سفت‌تر و یکنواخت‌تر است.

طب سوزنی برای کاهش وزن
طب سوزنی برای کاهش وزن و کاهش چربی بدن که توسط متخصصین طب سوزنی انجام می‌شود، بر انرژی شکم شما تمرکز می‌کند؛ اما این تنها یکی از انرژی‌های ارگانی است که ممکن است از تعادل خارج شده و منجر به افزایش وزن شما شود. کاهش اشتها با طب سوزنی برای کاهش وزن و کاهش چربی بدن ازجمله آب کردن شکم ، با استفاده از کانال شکم یا نقاط گوش (نقاط معمولی که برای این منظور استفاده می‌شود) یک راه‌حل بسیار کوتاه مدت است و به‌طور دائمی کار نمی‌کند.
زمانی که کل سیستم بدن در حالت تعادل قرار داشته باشد، تغییرات طولانی مدت بیشتری در جهت سلامت شما رخ می‌دهد تا زمانی که تنها بر انرژی شکم متمرکز شویم.

ایجاد تغییرات از طریق تمرینات ورزشی
ورزش برای سوزاندن کالری و رفع چربی شکم و لاغری شکم و پهلو مهم است. ورزش روزانه بهترین راه از بین بردن این نوع از چربی است. کاهش وزن شکم اولین قدم در کاهش وزن است.۱۵۰ دقیقه ورزش در هفته، پنج روز در هفته و هر روز ۳۰ دقیقه، توصیه می‌شود. همچنین، بر روی تمرینات قدرتی دو بار در هفته تمرکز کنید. ورزش با وزنه نیز در کاهش چربی شکم موثر است.

روش های سنتی و طبیعی برای از بین بردن چربی
رژیم غذایی
غذا خوردن در ساعات جادویی
بسیاری از پزشکان و کارشناسان توصیه می‌کنند که زمان بین ساعت ۳ تا ۴ بعدازظهر زمان جادویی است. این زمان برای صرف یک رژیم غذایی غنی از پروتئین ایده‌آل است. شما می‌توانید به خوردن یک قطعه کوچک از پنیر کم چربی، یا پروتئین و یا مقداری بادام با یک سیب ارگانیک فکر کنید. مطمئن شوید که شما هر روز یک میان وعده حاوی پروتئین را در رژیم غذایی خود دارید.

خوردن وعده‌های غذایی کنترل شده
یکی از بهترین راه‌های برخوردار بودن از یک شکم صاف، داشتن وعده های غذایی کنترل شده و کوچک سرشار از غلات و چربی‌های اشباع نشده است. خوردن مقادیر زیادی از غلات یک راه‌حل ایده‌آل برای لاغری شکم و پهلو است. مصرف قند را تا حد ممکن کاهش دهید. اضافه کردن برنج قهوه‌ای، جو، جو دوسر، نان سبوسدار به رژیم غذایی روزانه،‌ به کاهش چربی کمک خواهد کرد.

جویدن غذا
غذا را به مدت طولانی بجوید. هضم بهتر مواد غذایی موجب نفخ کمتر می‌شود.
غذا را تازمانی که در دهان شما به شکل سس دربیاید، بجوید.
هرگز سعی نکنید غذا را قورت دهید، زیرا موجب افزایش جذب مواد غذایی می‌شود.
جویدن غذا به هضم صحیح موادغذایی کمک خواهد کرد،‌ چراکه فرآیند هضم از دهان شما آغاز می‌گردد. بعلاوه میزان جذب موادغذایی را بطور قابل توجهی کاهش داده و در نتیجه از نفخ شکم جلوگیری میکند.
روش DCBA
اگر خواهان آب کردن شکم ظرف دو تا سه هفته و کاهش دو اینچ از سایز دور شکم خود هستید، شما نیاز به دنبال کردن روش DCBA دارید که شامل یک برنامه رژیم غذایی، تمرینات ورزشی قلبی، عضله سازی و شکمی می‌باشد. .

شما نیاز به صرف یک ساعت از روز برای آماده کردن سالم‌ترین غذا برای خود خواهید داشت.
۲۰ دقیقه از وقت خود را در روز به انجام تمرینات قلبی برای سه تا پنج بار در هفته اختصاص دهید.
شما نیاز به اختصاص ۱۵ دقیقه در روز به انجام تمرینات قدرتی و عضله‌سازی برای سه تا چهار بار در هفته خواهید داشت.
این برنامه را با انجام یک برنامه ورزشی پنج دقیقه شکمی برای سه بار در روز در هر هفته دنبال کنید.
هشدار
کاهش وزن شکم باید با مشورت پزشک انجام شود. او می‌تواند وضعیت سلامت شما را ارزیابی کرده تا اطمینان حاصل کند که شما از مشکلات سلامتی مرتبط با وزن، مانند دیابت یا بیماری قلبی رنج نمی‌برید. پزشک شما همچنین می‌تواند در تعیین اهداف واقع‌بینانه برای از بین بردن چاقی شکم به شما کمک کند.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |