صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

یک چانه خوش فرم به زیبایی فرد می‌افزاید، در چهره او تقارن ایجاد می‌کند و همچنین با دیگر مشخصه‌های چهره تعادل ایجاد می‌کند. بزرگ شدن چانه از طریق عمل پروتز چانه انجام می‌شود و هماهنگی و تعادل ساختار کلی صورت را به ارمغان می‌آورد. جراحی زیبایی چانه با استفاده از پروتز انجام می‌شود و محبوب‌ترین روش برای بهبود یک چانه ضعیف یا تورفته است. پروتز فک یک عمل ملایم و ساده است که حجم و ساختار چانه تا فک را بهبود می‌بخشد و بدون تغییر آناتومی طبیعی صورت، یک چهره متناسب و زیبا برای فرد به ارمغان می‌آورد. همچنین از پروتز فک برای فرمدهی و زاویه دار کردن صورت نیز استفاده می گردد .

در طول مشاوره در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف، با کمک خودتان یک برنامه عمل سفارشی برای شما تهیه می‌شود. متخصصین ما جزئیات گزینه‌های درمانی موجود، تکنیک‌هایی که مورداستفاده قرار می‌گیرد و هرگونه خطر و عوارض جانبی احتمالی که لازم است شما از آن آگاهی داشته باشید را برایتان توضیح خواهد داد. متخصصان با تخصص و تجربه خود و با توجه به بررسی استخوان‌بندی، اهداف زیبایی شناختی و شرایط شخصی شما، در انتخاب بهترین گزین شما را راهنمایی خواهد کرد.

 پروتز چانه در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف


مشاوره
در جلسه مشاوره، متخصصین ما به طور کامل در مورد همه‌ی جوانب اهداف زیبایی شناختی و هرگونه نگرانی عمل چانه که ممکن است شما داشته باشید صحبت خواهند کرد. برای پزشک بسیار مهم است که به بیماران خود اطلاعاتی کافی ارائه دهد تا آن‌ها با آگاهی کامل تصمیم بگیرند و از رسیدن به نتیجه‌ای که بهترین گزینه برای آن‌ها است اطمینان حاصل کنند.

در این جلسه در مورد سابقه پزشکی‌تان با شما صحبت خواهد شد. این مهم است که شما به تمام سؤالات به صورت صادقانه و دقیق پاسخ دهید زیرا عدم انجام این کار می‌تواند پیامدهای بالینی قابل‌توجهی داشته باشد.

برای ارزیابی موقعیت چانه، ناهماهنگی صورت و تعیین درجه درمان موردنیاز، اندازه‌گیری‌های مربوطه در چهره بیمار انجام خواهد شد. تقارن، ساختار صورت و اولویت زیبایی مشخصه‎هایی هستند که از بیمار اخذ می‌شوند، سپس یک تجزیه و تحلیل کاربردی می‌تواند کیفیت استخوان و اینکه آیا انسدادی در زمینه دندان‌ها وجود دارد یا خیر را مشخص کند. بر اساس این یافته‌ها یک پروتز مناسب برای چانه انتخاب می‌شود.

روش جراحی زیبایی چانه
دو گزینه برای کاشت پروتز چانه وجود دارد. پروتز چانه می‌تواند از طریق دهان، جایی که لب پایینی به لثه متصل است (موقعیت داخل دهانی) جایگذاری شود که در این صورت هیچ‌گونه برش و زخم خارجی وجود نخواهد داشت. روش دیگر جایگذاری از طریق یک برش ایجاد شده در زیر چانه (موقعیت زیر دماغی) است که در این روش یک کیسه بین بافت نرم چانه و برجستگی استخوان فک ایجاد می‌شود. هر دو روش معقول و مناسب هستند؛ با این حال ما روش داخل دهانی را ترجیح می‌دهد زیرا در این روش جای زخم قابل مشاهده‌ای باقی نمی‌ماند.

این روش با ایجاد یک برش در داخل دهان شروع می‎‌شود، جایی که لثه و لب پایینی به هم متصل شده‌اند. سپس یک کیسه ایجاد می‌شود و پروتز داخل این کیسه و در بالا و جلوی استخوان فک جایگذاری می‌شود. برای جراحی‌های زیبایی که از پروتزهای سیلیکونی استفاده می‌شود، معمولاً به نصب کردن پروتزها به استخوان نیازی نیست زیرا کیسه ایجاد شده به اندازه کافی محکم و ایمن است. با این حال برای جراحی‌های ترمیمی یا استفاده از پروتزهای پلی اتیلن با چگالی بالا، معمولاً لازم است که پروتز به استخوان فک تثبیت شود. در این موارد پیچ‌های تیتانیومی کوچکی برای اطمینان از ثبات دائمی پروتز استفاده می‌شود. این پیچ‌ها باعث حفظ شکل پروتز، جلوگیری از جابجایی آن و حذف هرگونه فاصله بین پروتز و استخوان فک می‌شود. بعد از جایگذاری پروتز، برش ایجاد شده با استفاده از بخیه‌های قابل‌حل بسته می‌شود و برای نگه داشتن پروتز از پانسمان نیز استفاده می‌شود. با این کار چهره شما بهبود می‌یابد و احتمال عفونت کاهش پیدا می‌کند.

جراحی پروتز زیبایی چانه یک عمل یک روزه است و به اقامت شبانه در بیمارستان هیچ نیازی نیست، مگر اینکه علاوه بر تقبل قیمت پروتز چانه جراحی‌های دیگری نیز روی صورت شما انجام شده باشد. پروتز چانه ممکن است یک ساعت طول بکشد و به طور معمول تحت بیهوشی کلی انجام می‌شود. البته گاهی اوقات نیز از بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌بخش استفاده می‌شود.

شکل چانه تأثیر قابل‌توجهی در ظاهر کلی صورت و گردن دارد. بهبود شکل چانه می‌تواند اثرات مثبتی بر سایر ویژگی‌های صورت داشته باشد که ممکن است این اثرات از قبل پیش‌بینی نشده باشد. وقتی پروتز در جای خود قرار گرفت، شکل چانه طبیعی به نظر می‌رسد و احساس مصنوعی بودن ندارد. در طول دوره درمان، پروتز به استخوان فک متصل می‌شود و نمی‌تواند حرکت کند یا توسط تماس فیزیکی، ورزش کردن یا حالات چهره جابجا شود. شکل بالا تضمین می‌کند که پروتزها با استخوان فک همرنگ و یکنواخت می‌شوند. نتایج جراحی زیبایی چانه معمولاً با درجه بالایی از رضایت بیمار همراه است.

بعد از عمل
بهبودی معمولاً بدون دردسر است و اکثر بیماران در همان روز عمل به خانه می‌روند. پانسمانی که بلافاصله بعد از عمل به ناحیه موردنظر بسته می‌شود تا حدود ۷ روز باز نمی‌شود تا تورم ناحیه کاهش یابد. معمولاً زمان بهبودی بسیار سریع است و با درد و ناراحتی زیادی همراه نیست، اگرچه گاهاً حساسیت به لمس کردن وجود خواهد داشت. ناراحتی بعد از عمل چانه را می‌توان با داروهای تجویزشده کنترل کرد. احتمالاً بعد از عمل پروتز چانه باید از جویدن خودداری کرد و از یک رژیم غذایی مایع و نرم برای چند روز بعد از عمل استفاده کرد. بسیاری از بیماران بعد از عمل در چانه خود احساس کشیدگی و سفتی می‌کنند، این احساس حدود یک هفته بعد از عمل فروکش می‌کند. وجود اندکی بی‌حسی در چانه و یا لب پایینی طبیعی است و در عرض چند هفته از بین می‌رود. بعد از حدود شش هفته، بیشتر تورم از بین می‌رود و شما می‌توانید از نتایج عمل لذت ببرید. ممکن است برای چند هفته اول بعد از عمل انجام فعالیت‌های شدید ممنوع باشد.

متخصصین ما جزئیات دستورالعمل‌های بعد از عمل را به شما ارائه می‌دهند تا زمان بهبودی شما را سرعت بخشند. در صورتی که شما هرگونه تردید یا نگرانی بعد از عمل داشته باشید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.


 

مزایای عمل جراحی زیبایی چانه

نتیجه‌ی پروتز چانه یک تأثیر قوی روی ظاهر و تعادل ویژگی‌های کلی صورت دارد. وقتی چانه ضعیف باشد، برای مثال ممکن است بینی بزرگ به نظر آید و بزرگ‌تر شدن و افزایش اندازه چانه می‌تواند به تعادل بینی کمک کند. به همین دلیل اغلب جراحی زیبایی چانه با زیبایی بینی ترکیب می‌شود.

افرادی که از عمل پروتز چانه سود می‌برند عبارتند از:

آن‌هایی که به طور خفیف تا متوسط چانه تورفته‌ای یا به عقب کشیده شده‌ای دارند
کسانی که فک‌ و گردن نامشخصی دارند
کسانی که چانه تیز یا مربعی شکل دارند
کسانی که بینی برجسته‌ای دارند
کسانی که نقص مادرزادی یا نقص بر اثر ضربه‌ای را دارند
کسانی که انتظارات واقع‌بینانه دارند و در سلامتی کامل به سر می‌برند
عمل جراحی افزایش اندازه چانه، ویژگی‌های فک را بهبود می‌بخشد و دیگر مشخصه‌های صورت را متعادل می‌کند. انواع پروتز چانه می‌تواند به تنهایی و یا در ترکیب با دیگر جراحی‌های صورت مانند لیپوساکشن گردن، جراحی بینی یا کشیدن صورت انجام شود؛ این کار برای رسیدن به حد مطلوب زیبایی و تعادل کلی صورت انجام می‌شود.


 

پروتزهای چانه

امروزه پروتزهای چانه از مواد الوپلاستیک (غیر بیولوژیک) با زیست‌سازگاری بالا مانند سیلیکون، ePTEE (گورتکس) و یا پلی اتیلن متخلخل با چگالی بالا (Medpor) ساخته شده‌اند. پروتزهای چانه از اشکال مختلفی می‌آیند و هم برای زنان و هم برای مردان مناسب هستند. ویژگی‌های قابل‌تغییر در نظر گرفته شده برای پروتزها شامل ضخامت، ارتفاع و نقطه حداکثر برآمدگی هستند. ممکن است پروتز چانه در حین جایگذاری مجدداً تصفیه شود تا شکل آن تنظیم شود و با نیازهای خاص بیمار تطبیق پیدا کند.


 

خطرات و عوارض

عمل جراحی پروتز چانه با چند خطر و عوارض همراه است. اگرچه عوارض پروتز چانه و خطرات آن بسیار نادر است اما همه‌ی بیماران باید بدانند و قبول کنند که هیچ عمل جراحی کاملاً خالی از خطر و عوارض نیست. در جلسه مشاوره، پزشک در مورد این خطرات و عوارض پروتز چانه با شما صحبت خواهد کرد.


 

روش ترکیبی

همه‌ی ویژگی‌های ساختاری صورت (بینی، چانه، گونه) به هم مرتبط هستند و جهت بدست آوردن هماهنگی و تعادل صورت، این ساختارها باید باهم متناسب باشند. چه هدف بهبود ساختار ویژگی‌های صورت باشد و چه جوان کردن آن، اغلب بهترین نتایج وقتی حاصل می‌شود که جراحی‌های زیبایی صورت باهم ترکیب شوند.

چانه و بینی برجسته‌ترین اعضایی هستند که فُرم صورت را می‌سازند و اگر این دو در تناسب با هم نباشند، می‌توانند روی تعادل صورت تأثیر زیادی بگذارند. ازاین‌رو با تقبل هزینه پروتز چانه و بینی در صورتیکه جراحی چانه با جراحی بینی ترکیب شود، اغلب بهبود زیبایی فُرم صورت به طور وسیعی افزایش می‌یابد. اغلب هزینه پروتز چانه و بینی با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است.

برحسب جوان‌سازی صورت، ترکیب عمل جراحی پروتز چانه با کشیدن صورت یا گردن نتایج را به صورت قابل‌توجهی بهبود می‌بخشد و خط فک و گردن را از نو مشخص می‌کند. برخی اوقات در رابطه با جراحی زیبایی چانه، برای بهبودی چشمگیر و جوان کردن خط فک، لیپوساکشن گردن نیز انجام می‌شود. در زنان خط گردن شکل داده و طولانی‌تر و ظریف‌تر می‌شود و در مردان یک نگاه ورزشی‌تر و جوان‌تر بدست می‌آید. به عنوان آخرین جمله، تزریق چربی به چانه و پروتز در کنار هم نتایج خوبی دارند، پروتزها ساختار استخوان زیرین را تقویت می‌کنند و چربی‌های تزریق‌شده پوشاننده بافت نرم هستند.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |