صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

کلینیک زیبایی صدف با سابقه چندین ساله در زمینه جراحی تخصصی سر و صورت، بهترین گزینه برای کمک به بیمارانی است که مشکل بدشکلی، نقص یا بزرگی بیش‌ازحد گوش دارند. افراد بی‌شماری در این کلینیک، جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) را به صورت کاملاً موفق و ایمن انجام داده‌اند و از نتایج عمل خود اظهار رضایت کامل کرده و آن را بهترین نتیجه ممکن دانسته‌اند.

عمل جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی، یک عمل زیبایی است که به منظور تغییر دادن اندازه، موقعیت یا شکل گوش‌ها انجام می‌شود. نتایج عمل زیبایی گوش به نوع تغییراتی که از انجام این عمل انتظار می‌رود، بستگی دارد و می‌تواند بسیار متنوع باشد، اما به طور کلی نتایج این عمل موجب تقویت اعتماد به نفس، به ویژه در میان کودکان و نوجوانان می‌شود. اگر گوش‌ها خیلی به طرف بیرون متمایل باشد، می‌توان با عمل پینینگ، آن را با سطح سر همسطح نمود. اگر یکی از گوش‌ها بالاتر از گوش دیگر باشد، می‌توان با اصلاح موقعیت آن، تقارن بین دو گوش را برقرار کرد. مشکل بزرگی و اندازه نامتناسب گوش‌ها را نیز می‌توان به تنهایی یا همراه با سایر مشکلات احتمالی گوش مثل گوش درد، از طریق عمل اتوپلاستی برطرف نمود.

 چه موقع می‌توان عمل جراحی زیبایی گوش انجام داد؟

اگر گوش‌های شما از زمان تولد، خیلی بزرگ یا خیلی کوچک بوده است.
اگر شکل یا موقعیت گوش‌های شما متناسب با شکل سر یا چهره شما نباشد.
اگر گوش‌های شما خیلی به طرف بیرون سر متمایل باشد.
اگر قبلاً دچار مصدومیتی شده‌اید که بر روی شکل یا موقعیت گوش شما اثر منفی داشته است.


 

ملاحظات

مزایا
جراحی پلاستیک گوش می‌تواند باعث بهبود شکل و وضعیت گوش‌های شما شود.
جراحی زیبایی گوش می‌تواند موجب تقویت اعتماد به نفس شما شود و یک عمل ایمن و کم‌خطر است که می‌توان آن را روی تمامی کودکان بالاتر از ۵ سال انجام داد.
به طور کلی، نتایج این عمل تا پایان عمر ماندگار خواهد بود و تغییرات چندانی در آن به وجود نمی‌آید.
معایب
کودکان و نوجوانان ممکن است در دوره بهبودی بعد از عمل برای انجام مراقبت‌های این دوره، مشکل داشته باشند.
تقارن ظاهری گوش‌ها ممکن است به هم بخورد.
ممکن است در قسمت سر یا گوش شما یک جای زخم دائمی یا بی‌حسی دائمی ایجاد شود.
این‌ها سه مورد از مهم‌ترین مزایا و معایب عمل جراحی زیبایی گوش است که باید وقتی برای انجام این عمل اقدام می‌کنید، حتماً آن را مد نظر داشته باشید.


 

آیا شما کاندیدای خوبی برای جراحی زیبایی گوش هستید؟

موارد زیر از مهم‌ترین دلایلی هستند که ممکن است به خاطر آن شما قصد انجام جراحی زیبایی گوش را داشته باشید:

اگر گوش‌های شما از نظر اندازه به رشد کامل رسیده باشد. این رشد کامل معمولاً در حدود سن شش سالگی اتفاق می‌افتد. بنابراین بیشترین مراجعان برای انجام این جراحی، کودکان هستند.
عمل اتوپلاتسی برگردان گوش (ست – بک)، عملی است که برای اصلاح ظاهر گوش‌هایی که خیلی به سمت بیرون هستند انجام می‌گیرد. این عمل را می‌توان هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان انجام داد.
اگر شما از نظر سلامت عمومی در وضعیت خوبی هستید و نیز روحیه خوب و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از این عمل داشته باشید، به احتمال زیاد کاندید خوبی برای انجام جراحی زیبایی گوش برجسته خواهید بود.


 

عمل جراحی زیبایی گوش چگونه انجام می‌شود؟

در کودکان، غضروف لاله گوش به اندازه کافی نرم و انعطاف‌پذیر است و به سادگی می‌توان در جریان عمل جراحی آن را به شکل مورد نظر حالت داد. این عمل معمولاً در شرایط بیهوشی عمومی انجام می‌شود. اما در بزرگسالان غضروف گوش سفت‌تر است و برای انجام عمل باید با ایجاد یک بریدگی در گوش، بافت غضروفی اضافه را برداشت یا آن را جا به جا کرد.

دکتر جراح زیبایی با در نظر گرفتن آناتومی گوش‌های شما و تغییراتی که انتظار دارید، یک بریدگی به صورت مخفی در داخل یا پشت گوش شما ایجاد می‌کند. سپس غضروف یا بافت نرم اضافه‌ای را که باعث بیرون زدن بیش از حد گوش‌ها شده است، بر‌می‌دارد. اگر چین‌خوردگی‌های طبیعی لاله گوش در اثر این عمل از بین برود، می‌توان با شکل‌دهی مجدد غضروف گوش با استفاده از بخیه‌های دائمی یا تراش دادن غضروف و شکل دادن دوباره آن، این چین‌خوردگی‌ها را دوباره ایجاد کرد. در بعضی موارد برای رسیدن به فرم مطلوب گوش لازم است که از ترکیبی از روش‌های مختلف استفاده شود.


 

چگونه باید برای عمل جراحی زیبایی گوش آماده شوم؟

 

پزشک شما قبل از انجام عمل جراحی اتوپلاستی ، ابتدا تمامی راهنمایی‌ها و دستورات لازم را به شما ارائه می‌کند، به هر پرسشی که احتمالاً در این مورد دارید پاسخ می‌دهد، سوابق پزشکی شما را به طور کامل بررسی می‌کند و یک معاینه کامل بر روی شما انجام می‌دهد تا صلاحیت شما برای عمل جراحی زیبایی مشخص شود. اگر پزشک از شما بخواهد که قبل از انجام عمل، آزمایش پزشکی خاصی را انجام دهید، حتماً این آزمایش را در فاصله زمانی مناسب قبل از نزدیک شدن به زمان عمل انجام دهید.

قبل از انجام عمل، جراح از شما خواهد خواست که:

سیگار کشیدن را از حداقل شش هفته قبل از عمل، متوقف کنید.
از مصرف قرص‌های آسپرین، داروهای ضد التهاب و برخی داروهای گیاهی که ممکن است باعث افزایش خونریزی در زمان عمل شود، خودداری کنید.
صرف نظر از نوع عملی که برای شما انجام می‌شود، خوردن آب به مقدار کافی، اهمیت زیادی در زمان قبل از عمل و بعد از عمل برای تسریع در بهبودی شما خواهد داشت.
از پوست خود به خوبی محافظت و مراقبت کنید.
تغذیه خوب، کاهش استرس‌های روحی و ورزش کردن به طور مرتب، از مهم‌ترین عواملی هستند که به آمادگی بهتر شما برای انجام این جراحی کمک می‌کند. همچنین شما باید برنامه‌ریزی لازم برای دوره بهبودی بعد از عمل را هم از قبل انجام دهید، مثلاً اگر لازم است از محل کار خود مرخصی بگیرید و همه امکاناتی که ممکن است در آن زمان در دسترس خود نیاز داشته باشید را پیشاپیش فراهم کنید.


 

ریکاوری و مراقبت‌های بعد از عمل

 

جراح شما به شما اطلاع می‌دهد که چه مدت بعد از انجام عمل جراحی می توانید به کار خود برگردید و فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید. بعد از عمل هم راهنمایی‌های لازم در مورد مراقبتهای بعد از اتوپلاستی به شما و همراهتان ارائه خواهد شد.

بلافاصله بعد از جراحی
بعد از انجام عمل جراحی، اطراف گوش‌های شما با بانداژ مخصوص پیچیده خواهد شد. سپس پزشک به فاصله کوتاهی بعد از عمل، این بانداژ سنگین را برداشته و به جای آن یک بانداژ سبک‌تر خواهد گذاشت. این پانسمان حتماً باید در جای خود نگه داشته شود، مگر آنکه پزشک دستور دیگری در این مورد بدهد. همچنین ممکن است پزشک شما داروهایی برایتان تجویز کند که در طول دوره ریکاوری باید مصرف کنید.

معمولاً شما در همان روز عمل از بیمارستان یا مرکز درمانی مرخص خواهید شد، اما باید حتماً یک نفر همراه شما باشد که بتواند شما را به بیمارستان بیاورد و بعد از عمل به خانه بازگرداند.

مدت زمان لازم برای ریکاوری بعد از جراحی
در طی دوره ریکاوری، خصوصاً در ۲۴ ساعت اول بعد از عمل جراحی باید حتماً یک نفر همراه شما باشد که برای انجام اقدامات مراقبتی به شما کمک کند. در هفته اول بعد از عمل باید کاملاً استراحت کنید و فقط گاهگاهی برای کمک به گردش خون، کمی در اطراف خود راه بروید. برای کاهش ناراحتی بعد از عمل، توصیه می‌شود که در زمان خواب به پشت لمیده و زیر سر خود را بلند نگاه دارید. دقت کنید که نباید سر خود را به سمت گوشی که عمل کرده‌اید بگذارید، زیرا این کار می‌تواند باعث فشار بر رگ‌های خونی و افزایش عوارض عمومی بعد از عمل شود.

پزشک به شما می‌گوید که چه موقع می‌توانید پانسمان روی گوش خود را بردارید. همچنین ممکن است برای شما پماد آنتی بیوتیک تجویز کند که روی گوش خود بمالید و یا اقدامات درمانی دیگری تعیین کند که باید در خانه انجام دهید.

مدت زمان بهبودی بعد از عمل برای هر بیمار متفاوت است اما به طور کلی انتظار می‌رود که یک هفته بعد از عمل بتوانید به محل کار خود بازگردید و فعالیت‌های سبک انجام دهید. ظرف مدت دو هفته، نتایج نهایی عمل شما قابل مشاهده خواهد بود، البته تا ۱۲ ماه بعد از انجام عمل ممکن است باز هم تغییرات کوچکی در وضعیت گوش‌های شما ایجاد شود.


 

نتایج جراحی زیبایی گوش تا چه مدت دوام دارد؟

 

معمولاً نتایج عمل جراحی زیبایی گوش‌ها تا پایان عمر ماندگار خواهد بود، مگر آنکه سانحه‌ای برای شما اتفاق بیفتد که بر شکل یا وضعیت گوش شما تأثیر بگذارد.

حتماً ارتباط خود را با متخصصین ما حفظ کنید. برای ایمنی بیشتر و نیز دستیابی به بهترین نتایج از نظر زیبایی و سلامتی خود، لازم است در زمان‌های از پیش تعیین شده و یا هر موقع که تغییری در وضعیت گوش‌های خود مشاهده می‌کنید، حتماً دوباره به کلینیک زیبایی مراجعه کنید تا معاینات لازم را بر روی شما انجام دهد. به خاطر داشته باشید که هر وقت سؤال و نگرانی خاصی در این مورد برای شما پیش آمد، اصلاً برای تماس با متخصص خود درنگ نکنید.


 

خطرات و محدودیت‌ها

 

جراحی زیبایی گوش چند مورد خطرات کوچک به همراه دارد، اما طور کلی این جراحی هم به مانند هر جراحی دیگر، یک عمل تهاجمی محسوب می‌شود و همواره خطر بروز عوارض جانبی برای آن وجود دارد. به طور معمول بعد از انجام عمل جراحی گوش، کمی ورم و حساسیت در محل گوش شما به وجود می‌آید. همچنین ممکن است اطراف گوش شما قرمز شود و در قسمت گوش خارجی خود احساس سوزش داشته باشید. این عوارض موقتی است و با گذشت زمان برطرف خواهد شد.

در صورتی که در طول مدت بهبودی بعد از جراحی اتوپلاستی، هر یک از موارد زیر را مشاهده کردید، باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید:

تورم یا قرمزی که بیش از دو هفته طول بکشد.
تب بالاتر از ۳۸ درجه
سرگیجه، حالت تهوع یا رفتارهای غیر عادی مانند توهم‌زدگی
درد شدید که با استفاده از داروهای تجویز شده تسکین پیدا نکند.
خونریزی شدید در اطراف گوش‌ها
هر گونه تغییر شدید در وضعیت گوش‌ها یا شنوایی، به خصوص اگر همراه با احساس انباشته شدن مایع در داخل گوش باشد.


 

هزینه‌ها

 

اغلب هزینه جراحی زیبایی گوش(اتوپلاستی) در بین پزشکان مختلف و مناطق مختلفی که این عمل انجام می‌شود، متفاوت است.

از آنجا که عمل اتوپلاستی یک جراحی زیبایی و انتخابی محسوب می‌شود، بنابراین بیمه درمانی شما، هزینه‌های آن را پوشش نخواهد داد. البته بسیاری از جراحان، برای ارزان‌تر تمام شدن این عمل، راهکارهایی از نظرمالی دارند که به بیماران پیشنهاد می‌کنند.

همواره جراح خود را بر اساس کیفیت کار، آموزش‌دیدگی و تجربه او انتخاب کنید، نه بر اساس هزینه‌ای که برای شما دارد.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |