صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) که غالباً به اختصار عمل بینی نامیده می‌شود، گونه‌ای از جراحی پلاستیک است که برای ترمیم و اصلاح ساختار بینی استخوانی و گوشتی و با با هدف رفع ناراحتی‌ها و عارضه‌های پزشکی، بهبود ظاهر بینی یا هر دو دلیل انجام می‌شود.

ما در کلینیک تخصصی زیبایی صدف اطلاعات لازم را در مورد دیگر عمل‌های زیبایی تاثیرگذار بر نتیجه جراحی بینی طبیعی و چگونگی دست یافتن به نتیجه‌ای متناسب را در اختیار بیمار قرار می‌دهیم تا در نهایت هارمونی کامل بین اجزا چهره پدید آید. برای مثال فردی را در نظر بگیرید که بینی بسیار بزرگ و چانه‌ای عقب رفته دارد. بهترین نتیجه زمانی به دست می‌آید که هم بینی اصلاح و کوچک شود و هم چانه بالا آورده و بزرگ شود تا تعادل چشم‌نوازی در چهره ایجاد شود. همچنین گاهی بیماران از فرورفتگی بینی و پیشانی خود رنج می برند .

 روش انجام جراحی زیبایی بینی


عمل جراحی زیبایی بینی در عین متداول بودن، پیچیده نیز هست. جراح در تمام عمل‌های بینی وارد حفره بینی می‌شود و بدشکلی‌ها را اصلاح می‌کند. سپس شکاف‌ها و در بعضی موارد پره بینی را بخیه می‌زند و نگهدارنده‌های مخصوص را برای بی‌حرکت نگه داشتن ناحیه به گونه‌ای داخل بینی قرار می‌دهد تا هم از بینی محافظت کنند و هم اطمینان حاصل شود که بینی به شکل جدید دلخواه التیام می‌یابد.

رینوپلاستی را می‌توان به صورت عمل باز یا بسته انجام داد. در جراحی باز باید برش‌های کوچکی روی کلوملا (دیواره کوچک بین دو سوراخ بینی) ایجاد شود، حال آن که در جراحی بسته نیازی به این کار نیست. جراحی باز زمانی ضرورت می‌یابد که لازم باشد تغییر شکل قابل توجهی در بینی ایجاد شود یا این که از نظر جراح بینی خوب مشاهده ساختارهای ظریف داخل بینی در زمان عمل ضرورت داشته باشد. جای زخم ناشی از جراحی بینی استخوانی باز بسیار کوچک است و معمولاً به خوبی التیام می‌یابد و اصلاً جلب توجه نمی‌کند. ما در کلینیک تخصصی زیبایی صدف هر دو عمل باز و بسته و عمل کوچک کردن پره های بینی را انجام می‌دهیم و بهترین شیوه عمل با توجه به نیازهای بیمار انتخاب می‌شود.
جراحی بینی عروسکی یک روشی در جراحی زیبایی است که بینی شما را به شکل بسیار ظریف و سربالا و سرسره‌ای شکل می‌دهد. روش جراحی بینی عروسکی براساس حالت صورت و چندین فاکتور متفاوت دیگر می تواند متغیر باشد. بینی فانتزی یا عروسکی یکی از تاثیرگذارترین و جذابترین نوع بینی است که بسیاری از افراد به داشتن آن تمایل دارند.


 

انواع جراحی زیبایی بینی

بینی قلابی/ بینی استخوانی/ قوز بینی
معمولا کوچک کردن بینی رومی یا قلابی متداول‌ترین گونه جراحی زیبایی بینی است که با صاف کردن و رفع قوز بینی معمولاً نتیجه دلخواه به دست می‌آید. این عمل را می‌توان در صورت جزیی بودن بدشکلی به شیوه بسته انجام داد، در غیر این صورت عمل بینی استخوانی باید باز باشد. در عمل بینی استخوانی نوک غضروف‌ها اندکی دستکاری می‌شود تا با از بین بردن قوز بینی در موقعیت مناسب قرار بگیرد. (اصلاح غضروف آلار یا بالی). در برخی از موارد فرورفتگی بینی و پیشانی موجب می‌شود که ظاهر بینی طوری به نظر بیاید که دارای قوز است.جراح در صورتی که قوز بینی باعث ایجاد فرورفتگی بالای بینی شده باشد از اصلاح قوز بینی برای رفع گودی بینی و پیشانی بهره گرفته می شود.

بینی پیچ خورده و کج/ انحراف بینی
انحراف بینی نسبت به بینی رومی مشکلی پیچیده‌تر است و معمولاً با جراحی باز سپتوپلاستی (اصلاح تیغه میانی بینی) اصلاح می‌شود. موارد جزیی با قرار دادن پیوند (گرافت) برای پوشاندن عدم تقارن درمان می‌شود. اما در اکثر موارد باید بخش عمقی سپتوم (تیغه میانی بینی) برداشته شود (برش ساب موکوس یا زیرمخاطی) تا بخش جلویی و قابل مشاهده تیغه بینی صاف شود. تیغه بینی گاهی چنان پیچ خورده یا کج است که بهتر است به طور کامل خارج شود و از نو شکل داده شود؛ و سپس تیغه صاف شده در جای خود قرار داده شود. دستکاری نوک و زیرساخت نیز گاهی در عمل جراحی بینی استخوانی ضرورت می‌یابد.

بینی گوشتی، نامتناسب با بقیه صورت
برای عمل دماغ گوشتی باید تمام بخش‌های بینی و نوک آن کوچک شود و دو عمل شرح داده شده در بالا انجام شود. اغلب بیماران دچار این مشکل دارای پوستی ضخیم هستند که کارآمدی عمل کوچک کردن بینی گوشتی را محدود می‌کند. بینی گاهی اوقات به دلیل کوچک بودن چانه با صورت تناسب ندارد؛ بنابراین با بزرگ کردن چانه (بزرگ کردن و بالا آوردن استخوان چانه یا پروتز چانه) می‌توان چهره را زیباتر ساخت.

بدشکلی‌های نوک بینی
شکل و اندازه نوک بینی تنوع بسیاری دارد. تیز بودن، صاف و پهن بودن، افتادگی، جعبه‌ای شکل بودن و عدم متقارن از جمله مشکلات نوک بینی هستند که نیاز به اصلاح دارند. نوک بینی از دو غضروف آلار (بالی) شبیه به بال پرنده تشکیل می‌شود. تیغه بینی این غضروف‌ها را در خط میانی نگه می‌دارد. تغییر شکل نوک بینی باید با دقت انجام شود و بخش‌های لازم با مهارت تراشیده شود. بهترین شیوه انجام این عمل‌ها جراحی بینی باز است.

بدشکلی ناشی از جراحی پیشین
بدشکلی‌های جزیی بسیار و ناخوشایندتری وجود دارند که پی‌آمد جراحی ناموفق پیشین هستند و بی‌نظمی و غیرطبیعی شدن خطوط اطراف بینی چندان غیرمعمول نیست. گاهی برآمدگی‌های جزیی یا در اصطلاح حالت پله مانندی ایجاد می‌شود که جلوه ناخوشایندی را ایجاد می‌کند.

مشکلات جدی‌تر پس از جراحی را باید با تکنیک‌های پیشرفته‌تر ترمیمی و غالباً با استفاده از مواد پیوندی، غضروف گرفته شده از گوش یا دنده یا حتی بخش‌های کوچکی از درم (غشا میانی پوست) برطرف نمود. در مورد آخر از چربی و پوست برای صاف و هموار کردن مجدد خطوط بینی استفاده می‌شود.

بینی شکاف خورده (لب شکری)
یکی از دشوارترین چالش‌های جراحی زیبایی بینی اصلاح بدشکلی لب شکری و بینی شکاف خورده است. این عدم تقارن پیچیده در بزرگسالانی رخ می‌دهد که در کودکی لب شکری بوده‌اند. برای اصلاح این بدشکلی باید چند غضروف و پیوندهای دیگر در محل مناسب قرار داده شود تا تقارن برقرار شود؛ بااین حال به دلیل وجود جای زخم و گستردگی بدشکلی، همواره امکان اصلاح کامل عدم تقارن وجود ندارد. البته می‌توان بهبود چشمگیری را در چهره ایجاد کرد.

در بسیاری از سایت‌های زیبایی تبلیغات بی‌شماری درباره عمل بینی با لیزر انجام می‌شود حال آنکه در واقعیت لیزر بینی تغییر زیادی در ظاهر بینی ایجاد نمی‌کند و در واقع نمی‌تواند جایگزین جراحی باشد. عمل زیبایی بینی با لیزر معنا ندارد. از لیزر تنها در عمل‌های جراحی چشم و پوست استفاده می‌شود. یکی از نکات بسیار جالب که در جراحی بینی با لیزر مطرح می‌شود این است که خونریزی بعد از عمل کم است یا مثلاً بیمار با ورم بینی مواجه نمی‌شود، اما این مشکلات در واقع علائم طبیعی یک عمل بینی هستند، بعلاوه این مسئله که لیزر به هیچ وجه نمی‌تواند ساختار بینی را اصلاح کند. جراحی بینی با لیزر فریبی بیش نیست. لیزر یک ابزار برنده و تخریب کننده است و ما متخصصین صرفاً برای کوچک کردن شاخک‌های بزرگ بینی در داخل بینی یا جوانسازی پوست بینی در خارج آن از لیزر استفاده می‌کنیم. باید توجه داشت که در عمل زیبایی به هر حال باید استخوان را شکست و غضروف‌ها را برداشت، تا بینی شکل مناسبی متناسب با چهره بیمار و اهداف جراحی پیدا کند پس جراحی با لیزر در علم جراحی بینی هیچ معنایی ندارد.


 

متقاضی ایده‌آل جراحی زیبایی بینی

افرادی که تمایل به داشتن بینی متقارن‌تر و متناسب‌تر با دیگر اجزا چهره‌شان دارند، متقاضیان ایده‌آلی برای عمل بینی استخوانی هستند. بیمارانی که فکر می‌کنند بینی‌شان بیش از اندازه بلند یا پهن است یا از برآمدگی یا قوز روی بینی‌شان ناراحت هستند، می‌توانند از این راه حل بهره بگیرند. وجود مشکلات ساختاری در بخش‌های داخلی یا خارجی بینی که بر کیفیت زندگی روزانه اثر نامطلوبی می‌گذارد نیز دلیل خوبی برای فکر کردن به این جراحی است. در چنین مواردی انجام جراحی بینی ترمیمی توصیه می‌شود.
تصمیم‌گیری برای جراحی بینی حین و پس از بارداری نیز می‌تواند دشوار باشد.برای بارداری بعد از جراحی بینی یا قبل از آن به جای یک نفر، دو بیمار باید در نظر گرفته شوند و خطرات این روش بیشتر از زمانی است که بیمار باردار یا در حال شیردهی نباشد.در بیشتر موارد به منظور کم کردن عوارض برای مادر و فرزند باید از جراحی در طول بارداری یا بلافاصله بعد از آن اجتناب شود.


 

آمادگی پیش از جراحی زیبایی بینی

متخصصین کلینیک زیبایی صدف پیش از عمل زیبایی بینی در جلسه مشاوره در مورد انتظارهای واقع‌بینانه از نتایج عمل با بیمار صحبت می‌کند، اقدام‌های لازم را مشخص می‌کنند و بهترین روش را برای برآورده کردن این انتظارات تعیین می‌کنند. از بیمار خواسته می‌شود تا پیش از عمل از مصرف داروهای ضدانعقاد خون یا خونریزی دهنده پس از عمل، مانند آسپرین و ایبوپروفن، خودداری کند. توصیه می‌شود مصرف سیگار و دخانیات از یک ماه پیش از جراحی زیبایی بینی استخوانی و گوشتی متوقف شود و تا یک ماه پس از جراحی شروع نشود.


 

مدت زمان عمل


 

جراحی بینی گوشتی و استخوانی اولیه معمولاً به روش بسته و طی یک و نیم تا دو ساعت انجام می‌شود. عمل‌های ترمیمی ثانویه بیش از ۴ ساعت زمان می‌برد و غالباً به روش باز انجام می‌شود.


 

بررسی دردناک بودن جراحی زیبایی بینی


 

این عمل آن‌قدر که فکر می‌کنید دردناک نیست! اکثر بیمارانی که پیش از جراحی نگران دردناک بودن عمل هستند، پس از جراحی از خفیف بودن درد و ناراحتی شگفت‌زده می‌شوند. رایج‌ترین شکایت اکثر بیماران گرفتگی بینی به دلیل وجود گاز در سوراخ‌های بینی است، که این مشکل نیز با برداشتن گاز در فردای روز جراحی برطرف می‌شود. درد را نیز می‌توان با مصرف داروهای تجویزی پزشک به خوبی کنترل کرد. ضمن اینکه بیماران باید آموزش لازم را درباره عوارض عمل بینی استخوانی و در کل عمل زیبایی بینی دریافت کنند و به همراه آن از عوامل خطر خاص مربوط به انجام عمل جراحی اطلاع داشته باشند.


 

دوران بهبود


 

جراح از بیمار می‌خواهد تا به مدت ۷ تا ۱۰ روز پس از عمل از محافظ (اسپلینت یا آتل) بینی استفاده کند. ورم و کبودی متوسط بعد از جراحی بینی استخوانی در اطراف چشم طبیعی است و پس از دو هفته برطرف می‌شود. انجام فعالیت‌های سنگین تا چهار هفته پس از جراحی ممنوع است و تنها زمانی می‌توان به برنامه روزمره سابق بازگشت که پزشک ایمنی آن را تایید کند.


 

زمان مشاهده نتایج عمل

 

نتایج جراحی زیبایی بینی را معمولاً می‌توان پس از فرونشستن ورم و برداشتن محافظ مشاهده کرد. تنفس از راه بینی به مدت ۳ هفته پس از جراحی به دلیل ورم دشوار خواهد بود. بخش اعظم ورم و شاید تمام ورم پس از ۲ ماه برطرف می‌شود. به علاوه ظاهر بینی همگام با کاهش ورم بهتر می‌شود.


 

بررسی جای زخم عمل

 

چنانچه عمل به شیوه بسته انجام شود، تمام برش‌ها داخل بینی ایجاد خواهد شد و هیچ جای زخمی روی پوست باقی نخواهد ماند. اما اگر عمل به شیوه باز انجام شود، جای زخم بسیار کوچک و نامشخصی روی پوست بین دو سوراخ بینی باقی می‌ماند.


 

هزینه جراحی زیبایی بینی

 

هزینه جراحی زیبایی بینی برای تمام بیماران یکسان نیست، چون هر عمل متناسب با نیازهای منحصر به فرد هر بیمار از منظر زیبایی و عملکردی انجام می‌شود. به همین دلیل باید برای جلسه مشاوره به کلینیک تخصصی زیبایی صدف مراجعه کنید تا متخصصان وضعیت بینی را ارزیابی کنند و هزینه عمل بینی استخوانی را برآورد کنند. متخصصان ما در جلسه مشاوره اولیه در مورد اهداف زیبایی بیمار و سابقه پزشکی با وی صحبت می‌کنند و بهترین نوع درمان را متناسب با شرایط موجود تعیین می‌کنند. عامل‌های زیر در زمان تخمین هزینه جراحی بینی در نظر گرفته می‌شود:

گستردگی عمل
نوع عمل
بی‌حسی لازم
صندوق‌های بیمه هزینه جراحی بینی را که به دلیل رفع مشکلات تنفسی یا عملکردی مادرزادی یا ناشی از آسیب دیدگی مانند لب شکری انجام می‌شود، تحت پوشش قرار می‌دهند.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |