صدف بیوتی
www.sadafbeauty.ir
صدف کوزمتیک
www.sadafcosmetic.ir
صدف بازار
www.sadafbazar.ir

چال گونه را می‌توان از طریق جراحی بر روی صورت ایجاد کرد و عمل جراحی که برای ایجاد آن انجام می‌گیرد، اگر به روش صحیح انجام شود، عملی بسیار ساده و راحت خواهد بود که تحت عنوان “ایجاد چال گونه” یا “جراحی چال گونه” نامیده می‌شود.

چرا ممکن است یک نفر بخواهد برای ایجاد چال گونه عمل جراحی انجام دهد؟ در بعضی از فرهنگ‌ها، چال گونه را به عنوان نشانه‌ای از خوش شانسی، موفقیت و کامیابی می‌دانند. همچنین داشتن چال گونه باعث می‌شود که چهره فرد در هنگام لبخند زدن زیباتر باشد و شخصیت او نیز جذاب‌تر به نظر برسد. بسیاری از افرادی که برای ایجاد چال خنده مراجعه می‌کنند، بیان می‌کنند که یکی از خواهران، برادران و یا خویشاوندان نزدیک آن‌ها چال گونه دارد و از دانستن اینکه آن‌ها نیز می‌توانند با انجام یک جراحی ساده، مثل آن فرد چال گونه داشته باشند، خیلی خوشحال شده‌اند.

عمل جراحی، یک راه نسبتاً آسان و بدون درد برای ایجاد یک چال لپ زیبا در افرادی است که همیشه دوست داشته‌اند چال خنده داشته باشند. خوشبختانه امروزه به لطف وجود روش‌های جراحی زیبایی پلاستیک صورت، شما هم به راحتی می‌توانید یک چال خنده زیبا و چهره‌ای جذاب داشته باشید.

تیم جراحی ما از جراحان زیبایی بسیار ماهر، آموزش دیده‌ و شناخته شده‌ای تشکیل شده است که از تجربه بالایی در زمینه انجام جراحی‌های زیبایی بهره می‌برند. این افراد در کنار هم، مجموعه کاملی از جوانی و تجربه را تشکیل داده‌اند. ما عمل جراحی ایجاد چال خنده را هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها در هر شرایطی از نظر اندازه اندام و شکل صورت که باشند و برای یکی از گونه‌ها یا هر دو گونه آن‌ها ارائه می‌کنیم. حتی بر خلاف چال گونه‌های طبیعی، در مورد چال گونه‌هایی که از طریق جراحی ایجاد می‌شود، شما می‌توانید انتخاب کنید که این چال دقیقاً در چه نقطه‌ای از صورت قرار داشته باشد.

هدف ما در کلینیک فوق تخصصی زیبایی صدف آن است که به تحقق بخشیدن به رؤیای شما در داشتن چهره‌ای زیبا و جذاب، کمک کنیم. ما تلاش می‌کنیم تا بهترین روش‌های درمانی که کاملاً مبتنی بر اصول علمی و اخلاقی باشد را با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه در اختیار شما قرار دهیم.

 چال گونه چیست؟

چال گونه طبیعی، ناشی از یک شکاف کوچک در یکی از ماهیچه‌های گونه به نام ماهیچه شیپوری می‌باشد. هرچند داشتن چال گونه یک صفت ارثی محسوب می‌شود، اما می‌توان با انجام یک عمل چال گونه با حداقل تهاجم (به نام دیمپل پلاستی) نیز آن را بر روی گونه ایجاد کرد. با وجود آنکه علت اصلی ایجاد چال گونه، وجود یک نقص در ماهیچه‌های صورت است، اما در بسیاری از فرهنگ‌ها چال گونه را یک مشخصه بسیار جذاب برای هر فرد می‌دانند. چال خنده در هر فرد نشانه جوانی و زیبایی است و باعث زیباتر شدن لبخند آن شخص می‌شود. در افرادی که چال خنده از زمان تولد در صورت آن‌ها وجود دارد، ممکن است با افزایش سن و تغییر وضعیت پوست، ماهیچه‌ها و وزن بدن، این چال از بین برود و یا عمق آن کاهش پیدا کند.


 

روش ایجاد چال گونه

این عمل در شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و شما در تمام طول مدت عمل، بیدار و آسوده خواهید بود. انجام عمل ایجاد چال خنده در حدود ۴۵ دقیقه زمان می‌برد و شما می‌توانید بلافاصله بعد از اتمام عمل به خانه بازگردید.

چال خنده طبیعی معمولاً هنگامی تشکیل می‌شود که یک نقص کوچک در ساختار ماهیچه‌های ناحیه گونه (که در اغلب موارد ماهیچه شیپوری است) به وجود بیاید. در نتیجه پوست موجود بر روی ماهیچه‌ای که دچار نقص شده است، به سمت داخل گود می‌افتد و به بافت همبند زیر آن متصل می‌شود و یک چال بر روی پوست ایجاد می‌شود که حالت ظاهری زیبایی (شبیه لبخند) در صورت ایجاد می‌کند.

عمل جراحی ایجاد چال گونه، می‌تواند این فرایند طبیعی را شبیه‌سازی کند. برای ایجاد چال خنده، یک برش کوچک و بدون درد از طرف داخل دهان بر روی گونه شما ایجاد می‌شود. بنابراین روی سطح پوست گونه بر روی صورت، هیچ گونه زخمی ایجاد نمی‌شود و جای زخم یا بریدگی باقی نمی‌ماند. یک بخیه کوچک و قابل جذب نیز از سمت داخل گونه بر روی زخم آن زده می‌شود و قسمت زیر سطح پوست در نقطه‌ای که چال ایجاد شده است را می‌بندد. وقتی که این بخیه زده می‌شود، بر روی لایه سطحی پوست یک گود افتادگی ایجاد می‌شود. بلافاصله بعد از اتمام عمل، چال گونه‌ای که ایجاد می‌شود، حتی وقتی لبخند نمی‌زنید نیز وجود دارد، اما بعد از گذشت چند روز و گاهی بعد از چند هفته، این چال فقط در هنگامی که لبخند می‌زنید یا صورت خود را حرکت می‌دهید، ظاهر می‌شود. شکافی که بین پوست داخلی و ماهیچه زیر آن به وجود می‌آید باعث می‌شود که حتی بعد از جذب شدن بخیه هم یک چال به صورت دائمی بر روی گونه باقی بماند.

جراحی ایجاد چال گونه را می‌توان بر روی گونه‌های مختلف با هر شکل و اندازه‌ای انجام داد، اما برخی از گونه‌ها به لحاظ شکل بهتری که دارند، می‌توانند کاندیدای بهتری برای این عمل باشند. شما می‌توانید خودتان در مورد محل دقیق چال گونه تصمیم بگیرید و ما هم می‌توانیم در جلسه مشاوره قبل از عمل، بهترین و مناسب‌ترین نقطه صورت برای ایجاد چال گونه را برای شما تعیین کنیم.

جراحی ایجاد چال گونه، یک عمل جراحی ایمن و مؤثر می‌باشد، اما در عین حال امکان اصلاح و برگشت نتایج آن نیز وجود دارد. همچنین این عمل هیچ‌گونه عوارض جانبی به دنبال ندارد. فقط ممکن است تا چند روز بعد از عمل، اندکی ورم یا خون‌مردگی در محل زخم شما وجود داشته باشد. شما می‌توانید فعالیت‌های عادی و روزمره خود را از روز بعد از عمل دوباره از سر بگیرید. به‌علاوه، یک دوره آنتی‌بیوتیک برای جلوگیری از عفونت زخم برای شما تجویز می‌شود که تا ۵ روز بعد از جراحی ایجاد گونه باید مصرف کنید.


 

آیا چال خنده را می‌توان بدون جراحی نیز ایجاد کرد؟

اگر چال گونه از زمان تولد بر روی گونه‌های شما وجود نداشته باشد، امکان آنکه بتوانید با روش‌هایی از قبیل تمرین‌های عضلات صورت، چال خنده ماندگاری برای خود بسازید، وجود ندارد. برخی از افراد سعی کرده‌اند به جای عمل جراحی دیمپل پلاستی، با سوراخ کردن گونه‌های خود، بر روی آن چال خنده ایجاد کنند. اما متأسفانه نتایج حاصل از سوراخ کردن گونه می‌تواند بسیار متغیر و محدود باشد. علاوه بر آن، خیلی از افراد با سوراخ کردن گونه‌های خود برای داشتن چال گونه مشکل دارند و نمی‌توانند این کار را به راحتی انجام دهند.


 

آیا شما کاندیدای خوبی برای جراحی چال گونه هستید؟

اغلب افرادی که از نظر سلامت عمومی، وضعیت خوبی داشته باشند می‌توانند کاندیدای عمل دیمپل پلاستی باشند. در زمان جلسه مشاوره‌ای که قبل از انجام این عمل برای شما ترتیب داده می‌شود، با انجام معاینات مربوطه و بررسی سوابق پزشکی شما مشخص می‌شود که آیا کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید یا خیر.


 

جراحی ایجاد چال گونه چگونه انجام می‌شود؟


 

عمل ایجاد چال گونه (دیمپل پلاستی) یک عمل جراحی است که می‌توان آن را تحت بی‌حسی موضعی انجام داد. قبل از این عمل ابتدا نقطه مورد نظر برای ایجاد چال نشانه‌گذاری می‌شود و شما کاملاً از موقعیت مورد نظر برای چال گونه مطلع خواهید بود. در زمان عمل، یک شکاف کوچک از داخل دهان بر روی ماهیچه شیپوری گونه زده می‌شود تا یک چال گونه با ظاهر طبیعی بر روی صورت شما ایجاد کند. بریدگی داخل دهان شما با بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شود و شما می‌توانید اغلب فعالیت‌های روزمره خود را به فاصله کوتاهی بعد از اتمام عمل مجدداً شروع کنید.

از آنجا که این عمل از طریق داخل دهان انجام می‌گیرد، بنابراین هیچ‌گونه آثار زخم یا جراحی از خارج بر روی گونه و صورت شما باقی نخواهد ماند.


 

مدت زمان عمل جراحی چال گونه

 

معمولا عمل جراحی چال گونه یک عمل سریع و نسبتاً بدون درد است که به شکل سرپایی انجام می‌گیرد. انجام این عمل در حدود ۴۵ دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود. این عمل در شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. برای ایجاد چال خنده، جراحی از سمت داخل دهان انجام می‌شود و بنابراین هیچ‌گونه آثار زخم یا جراحت بر روی سطح پوست صورت به جا نمی‌گذارد.


 

آیا می‌توانم در مورد عمق و محل چال گونه خود تصمیم بگیرم؟

 

در جریان جلسه مشاوره قبل از عمل، پزشک اطلاعاتی در مورد بهترین نقطه و عمق مناسب چال گونه به شما ارائه می‌کند که شما می‌توانید بر اساس آن، شکل چال گونه خود را پیش‌بینی کرده و در مورد آن تصمیم بگیرید.


 

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی چال گونه کدام است؟

 

به منظور بهبودی سریع و مناسب بعد از جراحی ایجاد چال گونه، پیروی از دستورالعمل‌های مربوط به مراقبت بعد از عمل اهمیت بسیار زیادی دارد. لازم است تا چند روز بعد از عمل، هر روز چند مرتبه از یک دهان‌شویه حاوی مواد ضدعفونی‌کننده برای تمیز کردن هر گونه جرم احتمالی استفاده کنید. همچنین داروهای آنتی‌بیوتیک مناسبی برای شما تجویز می‌شود تا به بهبودی سریع‌تر محل زخم کمک کند.


 

برگشت چال گونه حاصل از جراحی

 

با وجود آنکه نتایج عمل زیبایی چال گونه، ماندگاری طولانی و مناسبی دارد اما این به معنی برگشت‌ناپذیری و دوام همیشگی همه چال‌ گونه‌ها نیست. در واقع چال گونه ایجاد شده ممکن است تا حدی برگشت‌پذیر باشد.

بازگشت آثار این عمل هنگامی اتفاق می‌افتد که بافت داخلی گونه آزاد شود و پوست گونه از ماهیچه زیرین آن جدا شود. البته در مورد این عمل نیز به مانند همه عمل‌های زیبایی دیگر، استثناهایی وجود دارد.


 

آیا این عمل خطری به همراه دارد؟

 

عمل جراحی چال گونه هیچ گونه خطرات و عوارض جانبی به دنبال ندارد، فقط ممکن است اندکی درد به صورت موقتی داشته باشید و تا چند روز بعد از عمل کمی ورم در محل گونه وجود داشته باشد که به خودی خود برطرف خواهد شد.


 

بهبودی بعد از عمل دیمپل پلاستی

 

بخیه‌های داخل دهان ظرف حدود دو هفته جذب خواهند شد و پوست محل جراحی نرم شده و ظاهر طبیعی خود را باز خواهد یافت. وقتی که بافت داخلی گونه‌ها بهبود پیدا می‌کند، ماهیچه گونه را به پوست متصل می‌کند و در نتیجه هنگام لبخند زدن، یک چال گونه بر روی پوست ایجاد می‌شود. زمان لازم برای اتصال ماهیچه و پوست و ایجاد شدن چال خنده، ممکن است بسته به سرعت بهبودی بافت‌ها و میزان بافت برداشته شده از گونه، از چند روز تا چند هفته متغیر باشد. اما معمولاً ظهور چال گونه به شکل طبیعی، چند هفته زمان می‌برد.

    +98 (0)903 501 9093   |   +98 (0)21 27 437   |   info@sadafbeauty.ir   |   www.sadafbeauty.ir 
| | | |